ÖĞRETMENLERiN SENE SONU MESLEKİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

ÖĞRETMENLERiN SENE SONU MESLEKİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Mesleki Çalışmalar kapsamında 12 ve 13 Haziran 2017 tarihlerinde Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde eğitim ve konferans programları düzenlenmişti. Hazırlanan plan çerçevesinde öğretmenler, okullarda çalışmalarını sürdürüyorlar.

ÖĞRETMENLERiN SENE SONU MESLEKİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR2

Program kapsamında okul öncesi öğretmenleri, “Okul Öncesi Eğitimde Materyal Geliştirme” konulu çalışmayı yürütüyor. İlkokul öğretmenleri ise zümre öğretmeni arkadaşlarıyla, her sınıf düzeyi için belirlenen bir okulda bir araya gelerek, belirlenen konularla ilgili örnek etkinlik, sunum ve raporlar hazırlıyor.

Ortaokul öğretmenleri, branş arkadaşlarıyla bir araya gelerek, o branş için belirlenen okullarımızda çalışmalarını yürütüyor. Merkezi Sistem Ortak Sınavlarda yer alan altı dersin öğretmenleri, “8. Sınıflara Yönelik Ölçme Değerlendirme ve Sınav Sorularının Hazırlanması” ile ilgili çalışma yürütürken, Merkezi Sistem Ortak Sınavlarda yer almayan derslerin öğretmenleri ise alanlarıyla ilgili örnek etkinlik, sunu, rapor ve proje hazırlanmasıyla ilgili çalışmalar yürütüyor.

ÖĞRETMENLERiN SENE SONU MESLEKİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR1

Lise düzeyinde, YGS’de yer alan derslerin öğretmenleri, “YGS´ye Yönelik Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Sorularının Hazırlanması” konusunda çalışırken, YGS’de yer almayan derslerin öğretmenleri de alanlarıyla ilgili örnek etkinlik, sunu ve rapor hazırlayarak mesleki çalışmalarını sürdürüyor. Özel eğitim öğretmenleri ise “Özel Eğitimde Materyal Geliştirme” konulu çalışmayı yürütüyor.

ÖĞRETMENLERiN SENE SONU MESLEKİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR4

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Sarıfakıoğulları, okulları ziyaret ederek öğretmenlerin mesleki çalışmalarını izlediler. Onlarla görüş alışverişinde bulundular. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğretmenlerin okullardaki mesleki çalışmalarını verimli bir şekilde sürdürdüklerini ifade etti. Mesleki çalışmalar kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerle öğretmenlerin alanlarında kendilerini daha da geliştirdiklerini, özellikle soru hazırlama konusunda yeterliliklerini daha da artırdıklarını söyledi. Öğretmenin kendisini sürekli geliştirmesinin ve yenilemesinin son derece önemli olduğunu ifade eden Durmuş, seminer döneminde öğretmenlerimizin gayetli çalışmalarını görmekten dolayı memnun olduğunu dile getirdi. Eğitimdeki kaliteyi yükseltmenin belki de en önemli adımının öğretmen yeterliliklerini artırmaktan geçtiğini vurgulayarak istekle, gayretle çalışmalarını sürdüren öğretmenlerimize teşekkür etti. Birlik ve beraberlik halinde, özveriyle çalıştığımızda Bilecik eğitiminin her geçen gün daha da yükseleceğini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam