“Okul Öncesi Eğitim Olmazsa Olmaz”

“Okul Öncesi Eğitim Olmazsa Olmaz”

 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Galeri Salonu’nda gerçekleşen kermes açılışı yoğun katılımla gerçekleşti. Sergi sırasında katılımcılara hıdrellez pilavı ile ayran ikramı yapıldı. Miniklerin yapmış olduğu ürünler katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. 

Etkinlikte ayrıca Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı Bandosu Pop Orkestrası konser verdi.

Okul Müdiresi Sevgi Uğurlu, Bilecik’teki köylerde okul öncesi eğitim almakta zorluk yaşayanlara yardım amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. velilerin her zaman yanlarında olduğunu belirten Uğurlu, teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman da, okul öncesi eğitimin olmazsa olmaz olduğuna değindi. Müdür Şişman, “Eğitim anne karnında başlar diyoruz dünyaya geldikten sonra bunun çok hızlı şekilde devam ettirilmesi lazım. Bu yaşlarda çocuklarımıza verilen eğitim geliştiklerinde yetiştiklerinde ülkemizin ekonomisine 7 olarak dönmektedir. Dünyada yapılan araştırmalar bunu gösteriyor. Bu itibarla okul öncesi eğitim  bizim eğitimimizde olmazsa olmaz en önemli mihenk taşımız. Burada da görüldüğü gibi çocuklarımızın gelişimlerinin sağlanması amacıyla okullarımızda eğitim öğretim yapılmakta bütün çocuklarımızın öğretmenleri nezaretinde velilerin desteğiyle yöneticilerin destekleriyle yaptıkları eserleri sergilemiş bulunuyorlar. Bunlar gelecek adına çocuklarımıza ve ülkemize çok ciddi anlamda yansıyacaktır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam