• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“OKUL ÖNCESİNE VERİLEN EMEK, MUTLU YARINLAR DEMEK”

“OKUL ÖNCESİNE VERİLEN EMEK, MUTLU YARINLAR DEMEK”

Bilecik Özel İpekyolu Kreş ve Gündüz Bakımevi müdüresi Gamze Şanlı Ergün;

“OKUL ÖNCESİNE VERİLEN EMEK, MUTLU YARINLAR DEMEK”

Bilecik’in en başarılı ve en donanımlı örnek eğitim-öğretim kurumu Özel İpekyolu Anaokulu, Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin Müdüresi Gamze Şanlı Ergün, gazetemize kurumun bir yıl içerisinde yaptığı faaliyetler hakkında bilgi verdi. Her fırsatta “Okul Öncesine Verilen Emek, Mutlu Yarınlar Demek” sloganını ön plana çıkartan okul müdüresi Şanlı Ergün “Geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza sevgi, merhamet, vicdan ve toplumda yaşama kurallarını günlük yaşam becerilerini kazandırma gayreti içerisindeyiz.” dedi.

Müdür Şanlı Ergün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Okul Öncesine Verilen Emek, Mutlu Yarınlar Demek” sloganıyla çıktığımız bu yolda işimizin geleceğimiz için ne kadar kıymetli ve önemli olduğunun farkındayız. Geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza sevgi, merhamet, vicdan ve toplumda yaşama kurallarını günlük yaşam becerilerini kazandırma gayreti içerisindeyiz.

2016 – 2017 Eğitim Öğretim Dönemini 30 Haziran 2017 Cuma günü karnelerimizi vererek sonlandırdık. Peki, biz bu Eğitim – Öğretim Döneminde neler yaptık.

Okul Öncesi Eğitimin ayrılmaz bir parçası olan Belirli Gün ve Haftaları kutladık. Bizim için ayrı bir öneme sahip olan Milli Bayramlarımız; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında okulumuzda öğrencilerimizle Kırmızı – Beyaz kıyafetlerimizi giyip resmi törenimizi yaptık.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Gününde Siyah kıyafetlerimiz, yakamızda Ata’mız 09.05’te saygı duruşunda Atamızı andık.

Ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bizim bayramımız, Kırmızı – Beyaz kıyafetlerimizle önce resmi törenimizi gerçekleştirdik, ardından aramıza katılan palyaçolarla pastamızı keserek çocuk partisinde eğlendik.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma gençlik ve Spor Bayramı okulumuzda yaptığımız sanat etkinlikleri ve projelerimizi sergiledik.

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü velilerimizin hazırladığı Vatan Severlik Proje çalışmalarıyla sergimizi yaptık.

Kızılay’ı okulumuzda ağırlayıp yaptıkları işleri onlardan dinledik.

Orman Haftasında daha önce diktiğimiz fidanları sulayıp İpekyolu Ormanı’nı ziyaret ettik.

Anneler gününde; annelerimize öğretmenlerimizin desteği ile ahşap boyama tekniği ile tepsi hazırladık.

Babalar gününde babalarımıza çerçeveler hazırlayıp onlarında gönlünü aldık.

Dönem içine yayılmış birçok mutfak etkinliğimizi yaptık.

Çok çeşitli deneyler sanat etkinlikleri, proje çalışmaları, ebru sanatı, kil hamuru çalışmaları, baskı boyama çalışmaları yaparken küçük kas gelişmemizi tamamladık.

Bol bol eğlenerek öğren yarışmaları yaptık, akıl oyunları oynadık.

Satranç öğrendik ve dönem sonunda Satranç Turnuvamızı yaptık.

İngilizce’de öğrendiğimiz 1000 kelimeyi cebimize attık.

Bu kelimeleri cümle içinde kullanmaya başladık. Müzik dersimizde ritim egzersizleri yaptık, birçok müzik aletine dokunarak denedik.

Melodika çalmayı öğrendik.

Jimlastik, Halk Oyunları, Değerler Eğitimi yıl boyunca devam etti.

Matematikte 3 rakamlı sayıları okuyup yazmayı öğrenirken toplama, çıkarma işlemlerini yaptık. Türk büyüklerimizi, paralarımızı, ülkemizin bölgelerini, mavi balinayı, kelebeğin oluşumunu, çalışkan arılarımızı, su kaplumbağasını, kış uykusuna yatan hayvanları, atları uzayı v.b araştırdık, öğrendik.

Yıl içinde farklı sebeplerden birçok ziyaret gerçekleştirdik.

Kent Müzesi, İtfaiye Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Bilim Sanat Merkezi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, Şeyh Edebali Üniversitesi, İl Kütüphanesi, Bilecik Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve hatırlayamayacağım birçok yere ziyarette bulunduk.

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde öğrencilerimizle farkındalık oluşturmak için işaret dili kullanarak bir video çektik ve “Herhangi bir aralıkta değil her zaman yanınızdayız” sloganıyla videomuzu yayınladık.

Çocuklarımızın İpekyolu Anaokulu ve İpekyolu kreş ve Gündüz Bakımevi alacakları eğitimle yarınlara güvenle adım atmaları arzusundayız. Bu anlamda siz anne babalar ile uzun ve güvenli bir birliktelik kuracağımıza inanıyoruz. Biliyoruz ki bugünün küçükleri aldıkları eğitimin izlerini yaşam boyu taşıyacaklar ve biz İpekyolu ailesi olarak, onlarla – yarının mutlu bireyleriyle – gurur duyacağız.

Bunun için siz değerli anne ve babaları, 0-6 yaş arası eğitim veren İpekyolu Anaokulu ve İpekyolu kreş ve Gündüz Bakımevi olmak üzere iki şubemizi de davet ediyoruz.

 

Bilecik’te ilk olan Okul Öncesi İstanbul Kidzanya gezisini velilerimizin desteği ile yaptık.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam