Okullarda Yeni Dönem Başlıyor

Okullarda Yeni Dönem Başlıyor

 

Dağıtım töreni Vali Halil İbrahim Akpınar, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, Şube Müdürü Mustafa Karaca, İl Emniyet Müdür Vekili Mehmet Topçu, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Ali Fidan, İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Ömer Balcı, Okul Müdürü Remzi Düven ve öğretmenleri katılımıyla gerçekleşti. Proje kapsamında öğrencilere 90 tane tablet bilgisayar dağıtıldığı ayrıca öğretmenlere de dağıtım yapıldığı belirtildi.

                Dağıtım sırasında öğrencilere hitaben konuşan Vali Akpınar, öğrencilere başarı dileklerinde bulunarak şunları söyledi:

“Yeni teknoloji, yeni imkanlar eğitim-öğretimin daha kaliteli, daha güzel olması için de devletimiz her türlü imkanı kullanıyor. Hatırlarsanız 5-6 yıl önce bedava kitap dağıtımıyla bu işler başladı. Yine bizim çocukluğumuzda kitaplarımıza okulun birkaç ay sonrasında ancak kavuşabiliyorduk. Bazen ilk yarıyıl kitapsız geçiyordu. Bu problem kökten çözüldü. Tüm öğrencilerimiz okullar başladığı hafta kitaplarını masalarının üstünde bulur oldular. Zengin-fakir neredeyse bu şekilde kaldırıldı.

 

‘Geleceğimiz sizlere emanet’

 

Diğer desteklerin yanında modern teknolojiden istifade etmek için böyle bir sisteme geçildi. Okullarımızda zaten internet sistemi hemen hepsinde var derslerde ağırlıklı olarak bilgisayardan, internetten faydalanılarak görülüyor. Biz de ümit ediyoruz ki bu yeni teknolojiyle sizler bilgileri daha çabuk alacaksınız, zaten alıyorsunuz. Okuldaki programlarla bütünleştirmiş olacaksınız ve eğitim hayatınız daha kaliteli geçecek inşallah, geleceğe daha iyi hazırlanacaksınız. Geleceğimiz sizlere emanet.

 

‘Okullarda yeni dönem başlıyor’

 

Yeni dönem başlıyor okullarımızda. Artık akıllı tahtalarımız var, bilgisayar destekli hem kişisel bilgisayarlarla derslerimiz devam ediyor. İnşallah yakın zamanda tüm liselerimizde bu tablet pclerin dağıtımı gerçekleşmiş olacak. Eğitimde yeni bir dönem böylece başlıyor. Amaç sizlerin daha iyi yetişmesi, geleceğe daha iyi hazırlanması, ülkesi için, milleti için, insanlık için faydalı birer insan olarak yetişmeniz.

 

‘Tablet bilgisayarlar sadece size yardımcı olacak, sınıfı yine sizler geçeceksiniz’

 Tablet pclerin gücünün, hafızasının çok fazla olması bir şeyi değiştirmiyor, mühim olan sizin hafızanızın çok fazla şeyler bilmesi. Bunlar sadece destek malzemeleri yani esas iş sizin beyninizde, sizin iradenizde gerçekleşecek. Bunları da sizlerin daha iyi yetişmenize yardımcı olacak yardımcı eleman gibi düşünmeniz lazım. Yoksa sınıfı bunlar geçmeyecekler. Notları bunlar almayacaklar, yine sizler çalışacaksınız. İnşallah en güzel şekilde kullanırsınız ve hayata güzel bir şekilde hazırlanırsınız.”

Öğrenciler dağıtılan bilgisayarlar için teşekkür ettiler ve derslerini çalışırken çok faydalı olacağını düşündüklerini belirttiler. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam