OKULLARIN BAHÇELERİ ASFALTLANACAK

OKULLARIN BAHÇELERİ ASFALTLANACAK

Birleşimin önemli gündem maddesinde Plan ve Bütçe, Eğitim-Kültür ve Sosyal Hizmetler ile AR-GE Komisyonlarından gelen raporlar okundu. Komisyonların belirlediği okulların bahçelerine asfalt ve benzeri çalışmaların yapılması uygun görüldüğü belirtildi. Konu hakkında Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler komisyon başkanı Nizamettin Çam meclis üyelerine bilgi verdi. Komisyonların belirlediği okullar ise bunlar:

 

BİLECİK; Malhatun İlköğretim Okulu,Koyunköy İlkokulu ve Ortaokulu

 

BOZÜYÜK: Dodurga Beldesi İlkokulu ve Orta okulu,Muratdere İlkokulu ve Ortaokulu

 

OSMANELİ: Çerkeşli Köyü İlkokulu

 

PAZARYERİ: Pazaryeri İlkokulu, İmam Hatip Ortaokulu

 

SÖĞÜT: Yaşar Musaoğlu İlkokulu

 

GÖLPAZARI: Gazi Mihal İlkokulu ve Ortaokulu

 

İNHİSAR: Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu

 

YENİPAZAR: Atatürk Çok Programlı Lisesi

 

BAHÇECİK KÖYÜ GÖLETİ DSİ’YE DEVREDİLDİ

Gündemin ilk maddesinde merkez Bahçecik köyü Sulama göletinin DSİ’ye bedelsiz devri talebi görüşüldü. Konu hakkında Meclis başkanı Serkan Yıldırım meclis üyelerine bilgi vererek Göletin DSİ’ye devrinin uygun olacağını belirtti. Oylanan madde oy birliğiyle kabul edildi. Kabul edilen madde ile Bahçecik köyü Sulama Göleti DSİ’ye devredildi.

MADEN OCAKLARI İLE KUM-ÇAKIL OCAKLARI SEÇİMDEN SONRAYA KALDI

Birleşimin 3. maddesinde Osmaneli ilçesinde bulunan Kum-Çakıl Ocaklarının çalışmalarının komisyonlar marifetiyle incelenmesi talebi görüşüldü. Konu hakkında söz alan önerge sahibi MHP Osmaneli Meclis üyesi Orhan Uğur kendisine gönderilen bir dilekçeyi okuyarak konunun önemine dikkat çekti. Söz alan Ak parti Grup sözcüsü H.Hüseyin Çelik adı geçen konunun çok önemli olduğunu, Turgay Yılmaz ve Haluk Filizli’nin de belirttikleri konuların da hepsinin seçimlerden sonra daha kapsamlı bir şekilde ele alınmasının uygun olacağını belirtti. MHP Grup sözcüsü Zeki Uyanık da maden ocakları ile Kum-Çakıl ocaklarının durumlarını seçimlerden sonra değerlendirilip incelenmesinin daha uygun düşeceğini kaydetti. Maddenin Kasım ayı birleşimlerinde görüşülmesi oy birliğiyle kabul edildi.

BUĞDAY VE CEVİZE TEŞVİK İÇİN 250 BİN TL

Toplantının 4. maddesinde Buğday tohumu kullanımın yaygınlaştırılması ve ceviz üretiminin geliştirilmesi projelerinin yeterli ödenek temin edilmesi halinde tahegel eliyle uygulanması talebi hakkında Plan Bütçe Komisyonundan gelen komisyondan gelen rapor okundu. Buna göre “TAHAGEL” aracılığıyla buğday tohumu ve ceviz üretiminin geliştirilmesi için %50’si hibe olmak üzere 250 bin TL ödenek aktarılması oy birliğiyle kabul edildi.

KOMİSYON RAPORLARI KABUL EDİLDİ

Birleşimin 5. maddesinde “ilimiz merkez ilçesi, Başköy köyü, Kulaca mevkii, tapunun H24A19A pafta, 124 ada 34-35-36 parseller, 126 ada 1 parsel ve 135 ada 1 parseltaşınmazlar üzerine “katı atık tesisleri alanı” yapmak maksadıyla hazırlatılan imar planı talebi hakkında İmar ve Bayındırlık, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu’ndan gelen raporlar görüşüldü. İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Tarım ve Hayvancılık Komisyonlarının raporları okunması üzerine Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Başkanı Ali Şenel Meclis Üyelerine bilgi verdi. Oylamaya sunulan madde oy birliğiyle kabul edildi.

ÖZEL İDAREDEN ÜNİVERSİTEYE BİLGİSAYAR DESTEĞİ

Ekim ayının son gündem maddesinde ise İl Özel İdare Destek Hizmetler Müdürlüğü tarafından Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesine Bilgisayar desteği verilmesi konusu oldu. Plan ve Bütçe komisyonuna havale edilen madde ödenek bulunduğu takdirde gerçekleşecek. Buna göre Üniversitenin kullanımına sunulmak üzere 30 Adet Bilgisayar desteği verilecek.

Toplantının sonunda gündem dışı söz alan MHP grupsözcüsü Zeki Uyanık bu ay içinde kutlanacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı. Birleşim 2 Kasım Pazartesi günü toplanılmak üzere son buldu.

ERHAN TOKA 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam