• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Olağanüstü Toplandılar

Olağanüstü Toplandılar

Bilecik İl Genel Meclisi, Barış Pınarı Harekatı’na destek verdi.
Olağan üstü toplanan Bilecik İl Genel Meclisi İstiklal Marşı ile başlayarak Barış Pınarı Harekatı’na destek mesajları ile devam etti. Harekatın Türkiye için tercih değil zorunluluk olduğunu belirten İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yılmaz; “Devletimiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, güvenli bir bölge tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır.

Öncelikle bilinmelidir ki; bu harekât Türkiye için tercih değil bir zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alacak olan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.

“DAEŞ, PKK, PYD, YPG AYNIDIR”

 

Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden, terör örgütlerinin isimleri, görünüşleri farklı olsa da özlerinde aynıdır. Hepsi aynı güçlere hizmet eden maşalardır.

Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağına inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı ile bölgede yeni bir iklim oluşumunu sağlayacaktır.

Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, kendi vatandaşları ile Suriye halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir.dedi.

“Mehmetçiğimizin Yanındayız”

İl Genel Meclisi olarak Mehmetçiğin yanında olduğunu söyleyen Yılmaz, “Bu çerçevede, Bilecik İl Genel Meclisi tüm üyeleriyle ve gür bir sesle, Barış Pınarı Harekâtında Kahraman Ordumuzun, Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyor, Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyoruz. Gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır, fedakâr askerimize muvaffakiyetler diliyoruz. Dualarımızın onlarla, kalplerimiz onlarda” ifadelerine yer verdi.

“Türk’ün Türk’ten Başka Dostu Yok”

İl Genel Meclis MHP grup sözcüsü Osman Varoğlu; “Barış Pınarı Harekatı bize bir kez daha göstermiştir ki Türk’ün Türk’ten başka dostu yok gün birlik günüdür.” dedi.

İl Genel Meclis AK Parti grup sözcüsü Mesut Çetin, “Tek amaç toprak bütünlüğünü korumak terör örgütünü bitirmektir. Tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor tüm askerlerimize asker selamı selamı gönderiyorum”  diye konuştu.

Toplantı Mehmetçik Vakfına Bağışlandı

İl Genel Meclis CHP grup sözcüsü Hüseyin Yılmaz, Toplantının Mehmetçik vakfına bağışlanmasını önerdi, Meclis üyeleri kabul ederek toplantı gelirleri Mehmetçik vakfına bağışlandı.

Toplantı sonrası bir araya gelen İl Genel Meclisi Üyeleri asker selamı vererek Mehmetçiklerimizin yanında olduklarını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam