• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
OLAN YİNE ENGELLİLERE OLDU ENGELLİLERDEN “BİHABER” TÖREN

OLAN YİNE ENGELLİLERE OLDU ENGELLİLERDEN “BİHABER” TÖREN

“KENDİ GÜNLERİNİ DONARAK KUTLADILAR”

Saat 11.00’da Bilecik Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenmesi planlanan program için bir araya gelen engelliler soğuk havada beklemek zorunda kaldı. Saat 10:30’daki Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Dünya Engelliler Günü’ne katılan ve programa geç gelen Dernek Başkanı Halit Altıntaş ise yaşanan olayın programsızlıktan kaynaklandığını, yetkililerin Kongre Merkezi’nden sonra çelenk törenine katılacaklarını söylemelerine rağmen gelmediklerini iddia etti.

 

“HER ZAMANKİ DUYARSIZLIK”

Yaşanan kargaşadan mağdur olanlar yine engelliler oldu. Yaklaşık yarım saat soğuk havada bekleyen engelliler bu duruma tepki gösterdi. Törenin başlaması için protokolü beklediklerini iddia eden dernek üyesi Ufuk Durak “Engelliler Günü’nde protokolü bekliyoruz. Şeyh Edebali Külütr Kongre Merkezi’ndelermiş sanırım ama bizim haberimiz yok. Bize 11’de diye söylendi. İzin alarak geldik. Her zamanki duyarsızlık. Bizim günümüzü sağlamlar kutluyor, biz kutlamıyoruz.” Şeklinde konuştuktan sonra tören alanını terk etti.

 

ENGELLİ VATANDAŞTAN ÖZÜR ANONSU

Durak’ın konuşmasının ardından tören alanındaki kürsüden anons yapan diğer bir dernek üyesi ise “Sayın misafirler kongre merkezindeki gösteri için bizim merasimimiz 15-20 dakika geriye atılmıştır. Soğukta beklettiğimiz için özür dileriz” dedi.

ALTINTAŞ, “PROTOKOL GELECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ”

Tepkilerin arttığı sırada ise dernek başkanı Altıntaş tören alanına geldi. Altıntaş gecikmenin sebebiyle ilgili olarak “Beni bu sabah arayarak kongre merkezinde bir program düzenleyeceklerini belirttiler. Bizim programımız saat 10.30’da yapılacak siz de buyurun katılın fazla sürmeyecek en azından 11’i çeyrek geçe Cumhuriyet Meydanı’na hep birlikte döneceğiz dediler. Fakat orada işleri uzadı. Ben bu programı geçen sene olduğu gibi bu sene de aynı saatte yapacağımı söylemiştim. Buradaki programdan sonra gidelim oraya. Buradaki törenimizi yapıp, ihtiyaç sahibi engellimize cihazımızı verdikten sonra oraya gidelim. Valimiz ve belediye başkanımız da oraya katıldığı için mecburen ben de oraya katılmak zorunda kaldım.Onların programı devam ederken ben yarıda çıktım.

 

İLK ÖNCE BİZE DEĞER VERMELERİ GEREKİYOR

Aslında protokolün önce buraya gelip daha sonra oradaki programa geçmesi gerekiyordu. Ama onların hepsi oraya toplaştılar. Ben de onların yanına 5-10 dakikalığına da olsa katılmak zorunda kaldım. Beni sabah telefonla arayarak çağırdılar. Biz sonra hep birlikte geleceğiz o yüzden buradaki arkadaşları da bekletmiş olduk. İlk önce bize değer vermeleri gerekiyor.” İfadelerinde bulundu.

 

Altıntaş’ın gelmesinin ardından ise program çelenk töreni ve engelli bir vatandaşa taşınabilir solunum cihazı yardımıyla sona erdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam