“ÖNCE HEDİYE ETTİLER ŞİMDİ GERİ ALIYORLAR”

“ÖNCE HEDİYE ETTİLER ŞİMDİ GERİ ALIYORLAR”

Türkiye Kamu-Sen Bilecik İl Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Bilecik Şube Başkanı Ömer Yel, demirbaş olarak okullara gönderilen bisikletlerin Bozüyük’te öğrencilere hediye edilmesiyle ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Daha önce “DEMİRBAŞ BİSİKLETLER HEDİYE Mİ EDİLDİ” başlıklı haberimizde Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün geçtiğimiz yarıyıl tatil döneminde öğrencilere karne hediyesi adı altında dağıttığı bisikletlerin Sağlık Bakanlığı tarafından okullara demirbaş olarak dağıtıldığı ortaya çıktığını kamuoyuyla paylaşmıştık.

Haberimizin ardından açıklamalarda bulunan Yel, hediye edilen bisikletlerin öğrencilerden geri alınacağı konusunda bir duyum aldığını belirtti.

Yel, açıklamasında özellikle İl Milli Eğitim Müdürlüğü  ile Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yaşanan iletişim eksikliği noktasına dikkat çekti. Aynı uygulamanın Bilecik merkezde de yapıldığını belirten Yel, “Ben bu konuyu ilimizde bisiklet dağıtılan bir okulda sordum. Size bu bisikletler verildi mi dedim. Bisikletlerin verildiği ve okulun demirbaşı olarak durduğunu ve öğrencilerin zaman zaman bisikletleri kullandığını ifade ettiler. Eğer öyleyse Bilecik’te niye böyle bir uygulama var? Bozüyük doğru yaptıysa Bilecik’te niye böyle bir uygulama var? Ya da niye sadece Bozüyük’te böyle bir uygulama var? Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında bir kopukluk mu var? Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı değil mi? Bir zaman sormuştum Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bozüyük Belediyesine mi bağlı diye tekrar aynı kapıya çıkıyor. “ diye konuştu.

Haberimizin ardından okul müdürleri ile veliler arasında bir sözleşme talimatı verildiğini kaydeden Yel, “ Geçmişe yönelik kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar.”dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam