• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Önemli olan gençlerimizin, çocuklarımızın manevi dünyası”

“Önemli olan gençlerimizin, çocuklarımızın manevi dünyası”

Gölpazarı İlçe Müftülüğü tarafından, “Aile İçi İletişim Huzurlu Aile Mutlu Çocuk” konulu konferans düzenlendi. Konferansta aile içerisindeki bireylerin iletişim kalitesini yükseltmek, problem çözme becerilerini geliştirmek, toplumsal değerleri korumak ve aile bireylerine çocuk yetiştirme bilinci kazandırmak amaçlandı.

İlçe Müftülük binasında gerçekleştirilen konferansa Gölpazarı Kaymakamı Muhammed Emre Canpolat, Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, Gölpazarı İlçe Müftüsü Harun Aydoğdu, Gölpazarı Belediye Meclis Üyeleri ve Gölpazarı halkı katılım gösterdi.

Kişisel Gelişim Uzmanı-Tarihçi Yazar Mustafa Turan konuşmacı olarak katılım gösterdiği konferansta toplumun en küçük yapı taşı olan ailenin önemine vurgu yapıldı.

“Bizler Türk milleti olarak aslına, nesline, geleneklerine sımsıkı bağlı bir milletiz.”

Konferansta konuşma yapan Belediye Başkanı Hayri Suer, katılımlarından dolayı Mustafa Turan’a teşekkür ederek; “Bizler Türk milleti olarak aslına, nesline, geleneklerine sımsıkı bağlı bir milletiz. Mehmet Akif’in çok değerli biz sözü var ‘Asım’ın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek; İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek!’ Evet biz geçmişiyle, tarihiyle, kültürüyle nezretmiş bir milletiz. Bizler yerel yöneticiler idareciler, şehirler imar ediyoruz, yeni yapılar imar ediyoruz, binalar imar ediyoruz, ama bir şeyi unutuyoruz. Aslınla imar etmemiz gereken şey gönüller imar etmek. Özellikle de gençlerimizin, çocuklarımızın manevi dünyası.  Bu konuda sanki biraz eksik kalıyoruz. Ne kadar güzel okullar yaparsak yapalım, ne kadar güzel binalar yaparsak yapalım esas onların içini dolduracak iman dolu, vatan millet sevgisi dolu gençleri yetiştirmediğimiz sürece bunların hiçbir anlamı yok. Ben tekrar hocama teşekkür ediyorum. Bu toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam