ONYEDİ PROJEMİZ HİBE DESTEĞİNE ALINDI

ONYEDİ PROJEMİZ HİBE DESTEĞİNE ALINDI

Buna göre ilimizde 17 adet proje %50 hibe desteği programına alındı.

 Konu ile ilgili olarak İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız şu açıklamalarda bulundu:

 "Bakanlığımız tarafından 10. Etabı uygulanmakta olan % 50 hibeli Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliği (Tebliğ 2015/16) 30.04.2015 tarih ve 29342 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu tebliğ çerçevesinde son başvuru tarihi olan 29.05.2015 tarihine kadar www.tarim.gov.tr web adresinden 28 adet hibe projesinin başvurusu yapılmıştır.

 Bu başvurular, ilimizde Vali Yardımcımız Sayın Halil İbrahim Acır Başkanlığında oluşturulan  "İl Proje Değerlendirme Komisyonu" tarafından ilgili tebliğ ve uygulama rehberine uygunluk kriterleri yönünden ilk değerlendirmeleri yapılmıştır. Merkez Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından nihai değerlendirmelerinin yapılması için Tarım Reformu Genel Müdürlüğümüze sunulmuştur. Bakanlığımızca yapılan nihai değerlendirmeler sonucunda 17 adet projenin programa alınması uygun bulunmuştur.

 

Hibe Desteği verilmesi uygun görülen projelerin başvuru numaraları aşağıdaki listede açıklanmıştır. Hibe desteği almaya hak kazanan proje sahipleri ile 04.08.2015 tarihinde saat 10.00'da İl Müdürlüğümüzde bir toplantı yapılacak olup, yatırımcıların bundan sonraki aşamalarda proje uygulamaları ile ilgili olarak yapacakları iş işlemler hakkında kendilerine bilgi verilecektir.

 

Hibe desteği almaya hak kazanan projelerin yatırım konularına göre dağılımı şu şekildedir.

Tarımsal Üretime Yönelik Modern Sabit Yatırımlar : 17 adet

– Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği(Etlik piliç)                 : 16 adet

– Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği(Koyunculuk)         :   1 adet

 Söz konusu projelerin toplam yatırım tutarı 18.251.231,00 TL'dir. Hibeye esas proje tutarı ise 16.454.098,00 TL olup, 17 adet projenin tamamlanması halinde Bakanlığımızca yatırımcılara 8.227.049,00 TL hibe ödemesi yapılacaktır.

 Programa alınan proje sahipleri, programa alındıklarının kendilerine tebliğ edildiği tarihten itibaren en geç 20(yirmi) gün içerisinde İl Müdürlüğümüz ile Hibe Sözleşmesi imzalamaları gerekmektedir.  Bunun için de hibe sözleşmesi öncesi yasal olarak almaları gereken izin, ÇED belgesi, ruhsat, vergi borcu ve SGK prim borcu yoktur yazıları, nakit teminat veya banka teminat mektubu ………vb. belgeleri tamamlamaları ve tatbikat projeleri ile birlikte İl Müdürlüğümüze başvuru yapmaları gerekmektedir. Proje uygulamalarının ise en geç 01.12.2015 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir.

 Hibe desteği almaya kazanan yatırımcılarımızı tebrik ediyor, programa alınan projelerin ilimiz ve ülkemiz tarımına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam