• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ORMAN KÖYLÜSÜNÜN YÜZÜ GÜLÜYOR

ORMAN KÖYLÜSÜNÜN YÜZÜ GÜLÜYOR

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü 2017 Yılı Orköy faaliyetleri ile orman köylülerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Bursa Orman Bölge Müdürlüğünün sorumluluk alanında bulunan Bursa, Bilecik ve Yalova Orman İşletme Müdürlüklerine bağlı orman köylerinde ikamet eden  347 aileye Orköy uygulamaları kapsamında destek sağlanmıştır.

Bölge Müdürü Arif  Can “2017 yılı Orköy  faaliyetleri kapsamında yapılan çalışmalar ile ilgili olarak; Bursa İl’ine bağlı orman köylerinde ikamet eden 63 aileye Güneş Enerjisi, 5 aileye kat Kaloriferi, 4 aileye mantolama, 123 aileye Süt Sığırcılığı, 37 aileye Süt Koyunculuğu ve 3 aileye de Yumurta Tavukçuluğu olmak üzere 235 aileye Toplam: 3.531.094 TL.

Bilecik İl’inde  33 aileye  Süt Sığırcılığı, 9 aileye Süt Koyunculuğu ve 4 aileye de Plastik Seracılığı olmak üzere 46 aileye Toplam: 999.063 TL.

Yalova İl’inde ise 5 aileye Güneş Enerjisi, 49 aileye Mantolama, 3 aileye Süt Koyunculuğu, 6 aileye Süt Sığırcılığı, 3 aileye Fenni Arıcılık olmak üzere  66 aileye Toplam:789.419 TL.  Genel Toplamda: 347 aileye 5.319,576 TL kredi desteği sağlanmıştır. Toplam Kredi miktarından ise 1.063.915 TL.si hibe olarak verilmiştir.

Ayrıca, Bursa Orman İşletme Müdürlüğü Gemlik Şefliğine bağlı Şahinyurdu, Orhangazi Şefliğine bağlı Gürle ve Dutluca Köyleri Kooperatiflerine Zeytin Tesisi İşletme Sermayesi ile M.Kemalpaşa Orman İşletme Müdürlüğü Yenice Şefliği Yenice Köyü Kooperatifine ise İş Makinesi için 1.550.000 TL destekleme kredisi verilecektir.

Bölge Müdürü Arif Can, Kurumumuzca yürütülen Orman Köylülerini Kalkındırma amaçlı Orköy kredilerinin Orman Köylerinin ekonomisine katkı sağladığını,  müreffeh bir yaşama ulaşmaları açısından büyük önem arz ettiğini, refah düzeyini yükselttiğini ve orman köylüsünün yüzünü güldürdüğünü”.belirterek tüm köylülerimize hayırlı olsun temennilerinde bulundu.​

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam