Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Yenipazar ve İnhisar’ı ziyaret etti

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Yenipazar ve İnhisar’ı ziyaret etti

Gölpazarı’ndan sonra Yenipazar’a geçen Eroğlu’nu Yenipazar Belediye Başkanı Cengiz Arıkan, partililer ve vatandaşlar karşıladı. İlk konuşmayı Belediye Başkanı Cengiz Arıkan yaptı.

 Arıkan konuşmasında, “2009 Mali İdareler seçimlerinde halkımız Yenipazar’ımızı halkımız Ak Parti Belediyeciliği ile tanıştırdı ve buluşturdu. Bizler çok az gelir ve bütçemizle verdiğimiz vaatleri milletimizin yardımı ve gayretleri ile Bakanlarımızın yardımlarıyla yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Altyapı dedik 15 bin metre kanalizasyon ve yağmur hattımızı bitirdik ilçemize kazandırdık. Bakanım sizlerin de katkılarıyla İlçemizin içerisinden geçen göletimizin 2200 metre olan kısmını ıslah ettik ve bitirmek üzereyiz. Yine yılan hikayesine dönen bir gölet hikayemiz var bizim daha önce büyüklerimiz planlamışlar, projelendirmişler onlardan Allah razı olsun fakat iktidarımız 2002’de geldikten itibaren çalışmalara başladı ve 5 bin dönüm araziyi sulayacak 9 bin metre kapalı hattımız bitti sulamaya açtık. Bizler diyoruz ki Ak Parti siyaseti hizmet siyasetidir onun için durmak yok yola devam daima millet daima hizmet diyoruz ve bu özel günde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi. Daha sonra kürsüye Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz geldi. Poyraz iktidarları döneminde Yenipazar’a yaptığı hizmetleri anlattı ve seçimlerde Belediye Başkan Adayları Cengiz Arıkan’a destek istedi. Poyraz’ın konuşmasından sonra kürsüye Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu geldi.  

“Sürüm Deresi yolunun yapılması için gerekli para ayrıldı”

Eroğlu Yenipazar’ın kronik sorunu Yenipazar Bilecik yolunu 20 km. kısaltacak olan Sürüm Deresi yolunun yapılması için gerekli paranın ayrıldığını ve yolun mutlaka yapılacağını söyledi. Adalet ve Kalkınma Partisi Yenipazar Belediye Başkanı Cengiz Arıkan’a ve diğer adaylara destek olmak için Yenipazar’a geldiğini ve Yenipazarlıların da destek olmalarını istedi. Bakan ve beraberindekiler Ak Parti Yenipazar seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdiler.

Yenipazar programının ardından Merkez Camii’nde namaz kılan Bakan Eroğlu ve beraberindekiler esnaf ziyaretinden sonra İnhisar’a geçtiler. İnhisarda da Belediye Başkanı İsmail Cambaz, Ak Parti İnhisar İl Genel Meclisi üyesi Hüseyin Öteyaka, partililer ve vatandaşlar tarafından karşılanan Eroğlu burada da yatsı namazını kılarak İnhisar programına böyle başladı.

“Ziraat Bankası Şubesi yakında İnhisar’da hizmete girecek”

İlk konuşmayı Belediye Başkanı İsmail Cambaz yaptı. Cambaz yaptığı konuşmasında Belediye Başkanlığı görevi süresince ilçelerine yaptığı hizmetlerini ve Bakan’a olan taleplerinden bahsetti. Belediye Başkanı İsmail Cambaz’dan sonra kürsüye Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz geldi. Poyraz burada da iktidarları döneminde yaptığı hizmetleri ve tekrar belediyeyi kazanacakları takdirde yapacakları hizmetlerini anlatarak yılan hikayesine dönen Ziraat Bankası meselesini çözdüklerini, yakında ilçede Şubesi’nin Ziraat Bankası açılacağını belirtti ve sözü Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na bıraktı. Bakan Eroğlu’da iktidarları döneminde Bilecik ve İlçelerine yaptıkları hizmetlerini anlattı ve İnhisar Belediye Başkanı İsmail Cambaz’ın taleplerinin artık kayda geçtiğini ve Cambaz’ın bu taleplerini yapacaklarını söyledi. Son olarak önümüzdeki seçimlerin milletimize birlik, beraberlik ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmasını diledi.

 CANER ALKAN – ERHAN TOKA

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam