OSMAN VAROLU: “HAMAM BELEDİYEYE TAHSİS EDİLEBİLİR”

OSMAN VAROLU: “HAMAM BELEDİYEYE TAHSİS EDİLEBİLİR”

Geçtiğimiz günkü İl Genel Meclisi toplantısında gündem dışı söz alarak görüşlerini ifade eden Varolu; geçen aylardaki toplantılarda hamamın satışının gündeme geldiğini, satış konusunun şu anda ne durumda olduğunu sordu. Osman Varolu bu konuda bir teklifinin olduğunu tarihi eser olduğu tescil edilen hamamın Bilecik Belediyesine tahsis edilmesinin uygun olduğunu ifade etti. Varolu’nun ardından söz alan Ak Parti grup sözcüsü H. Hüseyin Çelik bu konunun encümenin de gündeminde olduğunu ancak araştırılıp inceleme yapılması açısından encümeninde bu konuyu ertelediğini belirtti.

Daha sonra söz alan meclis üyesi Varolu: “Arkeoloji uzmanı incelemiş, onun verdiği rapor  tarihi eser olduğu, Abdülhamit Han zamanında yapıldığı şeklinde. 1896 yılında yapıldığı bunun 900’lü yıllara kadar olanlar zaten tarihi eser kapsamındaymış kanun olarak.” diyerek rapordaki bilgileri aktardı.  

Milliyetçi Hareket Partisi Yenipazar İl Genel Meclisi Üyesi Osman Varolu’nun bu sözlü teklifinin Bilecik Belediyesi tarafından dikkate alınıp alınmayacağı ise merak ediliyor.

CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam