OSMANELİ 23 NİSAN COŞKUSUNU KORONAVİRÜS’E RAĞMEN DOYASIYA YAŞADI

OSMANELİ 23 NİSAN COŞKUSUNU KORONAVİRÜS’E RAĞMEN DOYASIYA YAŞADI

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını İlçe halkının ve çocuklarının ayağına giderek, koronavirüs kurallarına uygun kutladı.

Farkındalık yaratılan kutlamalarda, Osmaneli Kaymakamı Naif Yavuz ve Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin üstü açık kamyonetle çocukları va halkı selamladılar, bayramlarını kutladılar. Çocuklar ve Halk ise balkonlardan bayraklarla ve marşlara eşlik ederek çoşkuyla kutlamalara katıldı. saatler 21:00’i gösterdiğinde ise halk balkonlardan istiklal marşını hep bir ağızdan söylerken, havai fişekler, top atışları, meşalelerle çoşkulu final yapıldı.

Evleri bayraklar ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk Fotoğrafları ile kutlayan çocuklar ve halk, İlçe kaymakamı, Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü, Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanından oluşan araclı korteje büyük coşkuyla karşılık verdi. Koronavirüs kurallarının hassas bir şekilde uygulandığı kutlamalarda Osmaneli’nin tüm adeta sokakları gezildi. Halktan ve çocuklardan gelen bize de uğrayın isteklerini kırmayan kortej büyük alkış aldı.

Koronavirüs tedbirlerine uyarak coşkulu bir bayram yaşarken belediye hoparlörlerden çocuklara yönelik marşlar ve şarkıları yayınlaması kutlamalara renk kattı. Akşam saat 20,45 de ise havai fişek gösterileriyle devam eden kutlamalar, saat 21’de saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın tüm Osmaneli tarafından okunmasıyla sürdü.

 Osmaneli’de saatler 21:00’i gösterdiğinde ise halk balkonlardan istiklal marşını hep bir ağızdan söylerken, havai fişekler, top atışları, meşalelerle çoşkulu final yapıldı.

Kutlamalara ilişkin Osmaneli Belediyesinden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Osmaneli ilçesinin en büyük karekteristik özelliği Milliyetci ve Atatürkçü vatansever insanların yaşadığı, 15 Temmuzda resin çağrısını beklemeden meydanları doldurmuş,1980 öncesinde tek terör olayının olmadığı, devletini, bayrağını, vatanını, milletini seven özelliğe sahip olması. Bu gün koronavirüs tedbirlerine uyarak sokak sokak dolaşarak çocukların ve halkın bayramını kutlayan Kaymakamı ve Belediye Başkanı ile 23.Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramını kutladı.

“Şehitlerimiz için 4 pare top atışı yapıldı”

 Gece saat:21 de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramının finali tüm Osmaneli halkının balkonlarından katılımıyla saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile sona erdi. Kaymakamımız Naif Yavuz, Belediye Başkanımız Münür Şahin, Milli Eğitim Müdürü,Emniyet Müdürü,Jandarma Komutanı katıldığı ve koronavirüs tedbirlerine uygun hareket edildiği programda önce Osmaneli Belediyesi Tekke Seyir Terasından Havai Fişek gösterisinde bulundu,ardından 4 pare top atışı ile devam eden oraginizasyon ,şehitler için saygı duruşu ve istiklal marşı ile sona erdi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam