OSMANELİ BELEDİYESİ 5 YILDA 250 BİN FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU

OSMANELİ BELEDİYESİ 5 YILDA 250 BİN FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU

Osmaneli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmaları kapsamında, 5 yılda 250 bin adet fidan toprakla buluşturuldu.

Osmaneli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmalarının devam edeceği ve hedefin 2023 yılına kadar toplamda 500 bin fidan olduğu öğrenildi.

Gerçekletirilen fidan dikimleri hakkında açıklamalarda bulunan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, “Osmaneli’de 2014 yılından bu yana ücretsiz olarak, projelerle Tarım ve Orman Bakanlığından, diğer kamu ve özel sektörden,Yalova Tarımdan temin ettiğimiz 250 bin Adet fidanı toprakla buluşturduk. Osmaneli diktiğimiz ağaçlar sonrası yaptığımız parklar ve sokaklarla adeta şekil değiştirdi ve yemyeşil bir kent haline geldi. 2023 yılına kadar Osmaneli Belediyesi olarak 250 bin adet daha ağaç dikeceğiz ve 10 yılda 500 bin adet fidan dikme hedefimizi mutlaka gerçekleştireceğiz” şeklinde ifade etti.

Osmaneli’nde İpek Böcekçiliği Tekrardan Canlanacak

Osmaneli’nde İpek Böcekçiliğini  tekrardan canlandırmak istediklerini ifade eden Başkan Şahin, “Tekrar İpek böcekçiliğini canlandırmak ve eski dut üzümü bolluğuna erişmek için 20 bin adet dut fidanını parklarımıza dikeceğiz. Osmaneli son dönemlerde yaptıklarımızla şekil değiştirirken, ağaçlandırma çalışmalarımızla da yeşil bir bir kent olmayı çok daha üst seviyeye çekecek” dedi.

“Osmaneli de bir dikili ağacınız olsun”

“Osmaneli de bir dikili ağacınız olsun” kampanyası başlatılarak, yetişkin ağaç fidesi, gül, zakkum, süs bitkileri vb. fide bağışlamak isteyenlerin bağışladığı fideler dikilip yetiştirilecek.  Konu ile ilgili olarak açıklamaya yapan Başkan Şahin, ““Yetişkin ağaç fidesi, gül, zakkum, süs bitkileri vb. fide bağışlamak isteyenler Belediyemizle iletişime geçebilirler. Her türlü ağaç bağışınızı adınızla dikip, yetiştirme ve büyütme garantisi veriyoruz.”Osmaneli de bir dikili ağacınız olsun” kampanyamıza desteklerinizi bekliyoruz. 500 bin m2 park, 500 bin adet fidan için dışarıdaki hemşerilerimizden de ilgi ve destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam