OSMANELİ BELEDİYESİ “AHŞAP ATÖLYESİ” YETENEKLİ GENÇLERE İSTİHDAM SAĞLIYOR

OSMANELİ BELEDİYESİ “AHŞAP ATÖLYESİ” YETENEKLİ GENÇLERE İSTİHDAM SAĞLIYOR

Osmaneli Belediyesi tarafından Osmaneli’de kurulan Ahşap Atölyesi ile, yetenekli gençlerin tecrübeli ustalar tarafından yetiştirilmesini sağlıyor.

Osmaneli Belediyesi tarafından Osmaneli’de kurulan Ahşap Atölyesi, hem yetenekli gençlerin yetişmesine olanak sağlarken hem de Osmaneli’de gerçekleştirilen restorasyon işlemlerinde önemli bir görev üstleniyor.

Kaybolmakta Olan Bir Sanat Gün Yüzüne Çıktı

Osmaneli Belediyesi açmış olduğu Ahşap Atölyesi ile kaybolmakta olan bir sanatı tekrardan gün yüzüne çıkarırken yetenekli gençlere de bir istihdam kapısı yarattı. Osmaneli Belediyesi kurduğu atölyelerle, nitelikli ve kaliteli işgücü ortamı yaratırken diğer taraftan da kaliteli işi,en düşük maliyetle gerçekleştirecek bir sistem alt yapısı hazırlıyor. Osmaneli Belediyesi’ne bağlı atölyelerde bulunan restorasyon ekipleri Osmaneli Konaklarını tekrar eski ihtişamlı günlerine döndürerek, Osmaneli’nin tarihi ve kültürek dokusuna tekrardan hayat veriyorlar.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Osmaneli Belediyesi’ne bağlı Ahşap Atölyelerinde ahşap sanatını ölümsüzleştirecek bir ortam hazırladıklarını dile getirdi. Başkan Münür Şahin Ahşap Atölyesinde yetenekli ekipleri ile birlikte tomruktan her türlü keresteyi üretmek, pencere, kapı, tahta, çıta, dolap, ahşap ev, dolap, klasik ahşap yatak, mobilya vb. ürünlerin üretimlerini yeni çeşitlerle arttırmak olduğunu dile getirdi.

“Osmaneli Belediyesi bir ilçe belediyesi olma aşamasını aşmış aşmıştır”

Osmaneli Belediyesi’nin bir ilçe belediyesi olma aşamasını geçtiğini ifade eden Başkan Şahin, Osmaneli’nin bir çok konuda büyük şehirlere örnek olacak faaliyetleri hayata geçirdiğini söyledi. Başkan Şahin, “Osmaneli Belediyesi her alanda örnek işletme modelleri ile özel sektöründe önünü açıyor. Osmaneli dengeli ve planlı bir şekilde hedeflerine varıyor.Ama bunu yaparken aldığımız tüm kararlar ilçenin önünü açan, katılımcı,yenilikçi, gerekli uzmanlıkları içeren, özelliklede üniversitelerimizin değerli hocalarının önerileri ve belediyemizin çok kaliteli yönetici ve teknik, idari kadrolarıyla çok güzel işlere imza atıyoruz. Osmaneli Belediyesi bir ilçe belediyesi olma aşamasını aşmış, bir çok konuda büyük şehirlere örnek olacak uygulamaları ile örnek belediyedir. Osmaneli Belediyesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’daki belediyecilik anlayışını örnek alarak, her konuda hemşerilerimize hizmet vermektedir. Ahşap atölyemizde çok değerli mühendislerimiz ve ustalarımızla artık büyük bir atölye olmanın ötesine geçmiştir” ifadelerine yer verdi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam