• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
OSMANELİ CP YENİ ÜCRETLERİ BELİRLEDİ

OSMANELİ CP YENİ ÜCRETLERİ BELİRLEDİ

CP Standart Gıda SAN.AŞ 2016 Yılı ücretlerini belirlediğini belirten Şahin “Çalışanlarımızın yeni sözleşmeleri imzalamaları kendilerinin ve ilçemizin yararına olacaktır.Emeği geçenlerden Allah razı olsun.”dedi.

Başkan Şahin şu ifadelerde bulundu:

“Yeni asgari ücret sonrası sektörün durumu,maliyetleri ve piyasa satış fiyatlarını da dikkate alarak enflasyon üzerinde ücretleri belirleyen şirket yönetimi çalışanlara 2016 yılında alacakları ücretleri bildirmeye başladı.

Şirket yönetiminin bizlere de ilettiği yeni ücretler 31.12.2015 tarihine kadar şirkette çalışanlar için aylık en az net 1.500-TL civarında oldu.Çalışanların kıdem ve yaptıkları işe göre artan yeni ücretler ayılık net 1.500-2.000 TL aralığında değişiyor.

Çalışanlarla yaptığımız görüşmelerde beklentide genelde bu yöndeydi.Bu beklentilerde bir yerde gerçekleşmiş oldu.Şirketin sektör ve beyaz ette yaşanan krizlerde düşünüldüğünde çalışanların isteklerinin büyük oranda gerçekleşmesi memnuniyet verici.

Osmaneli’nin sanayileşmesi için bir yandan yeni şirketleri ilçemize yatırım yapmaya teşvik ederken,diğer yandan da mevcut şirketlerimizin yeni yatırımlar yapmalarını ve güçlenerek faaliyetlerine devam etmelerinde destek olmayı sürdürüyoruz.

Artık CP Standart Gıda San.AŞ de çalışanlarla,işyeri arasında çalışma ortamı yeni ücretlerinde belirlenmesiyle düzelmiş oldu.Tabiî ki bu ücretleri yeterli bulmayan ve kıdem tazminatlarını alarak ayrılmak isteyenler olacaktır buna da saygı duyuyor ve onlara da yeni işler bulmalarında yardımcı olmaya çalışacağımızı ifade ediyoruz.

Çalışanlara yeni ücret belirlenmesinden sonra tavsiyemiz,işverenin yeni ücretlere göre düzenlediği sözleşmeleri imzalayıp işlerine devam etmeleridir.Genelde kadınların çalıştığı ve aileye ikinci ücret olarak da katkı sağlayan şirketimizin ayakta kalması ve faaliyetlerini rekabet ortamında sürdürmesi çalışanların ve ilçemizin yararınadır.

Keskinoğlu-Banvit gibi büyük şirketlerin bile krizden etkilendiği beyaz et piyasasında CP Standart Gıda San.AŞ nin yaşaması ,üretime devam etmesi ve yeni yatırımlara yönelmesi ilçemiz için gereklidir.

Yeni ücretlerin belirlenmesinde emeği geçen işveren ve işçi kardeşlerimize ilçemiz adına teşekkür eder,çalışanlarımızın yeni ücretleri içeren sözleşmeleri imzalayarak işlerine devam etmeleriniz dileriz.Osmaneli Belediye Başkanı olarak her zaman çalışanlarımızın ve işyerlerimizin yanındayız.Yeni çalışma ortamı herkese hayırlı olsun."

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. hayılı olsun – başta başkanımızı ve iş verenleri kutlarım. bu arada işçilerin gösterdiğianlayışıda kenara atmayalım hayırlı olsun

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam