OSMANELİ CP’DE SON KARAR NE OLDU?

OSMANELİ CP’DE SON KARAR NE OLDU?

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin fabrikada ortamın normale döndüğünü belirterekson durum hakkında şu bilgilendirmelerde bulundu:

CP Standart Gıda San. Ve Tic. A.Ş de yönetimin sözleşme imzalatma isteğine çalışanların karşı cıkması oluşan gerginlik,bugün uzlaşı ile sona erdi.Şirketin Başkan yardımcısı K.Nezih Gencer,Fbr Mdrü Ümit Eser ve bazı yöneticilerle Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı ile birlikte yaptığımız görüşmeler sonrası yanlış anlaşılmalar ortadan kaldırıldı.

CP Standart Gıda San. Ve Tic. A.Ş Fabrikasında işçilerle yaptığımız görüşmelerde yönetimin ve çalışanların mutabakatı şöyle;1-İşçilere Sözleşme imzalatılmasından vazgecildi. 2-İşçilere yapılacak zam konusu asgari ücret ve enflasyon oranları belirlendikten sonra uzlaşı ile tespit edilecek. 3- Yeni belirlenecek ücretleri yeterli bulmayanlar bir ay içinde kıdem ve ihbar tazminatlarını alarak işten ayrılabilecek.İkametgah adreslerine gönderilen tebligatların artık bir anlamının olmadığı yöneticlilerce belirtildi.Artık çalışanları huzursuz edecek bir konuda kalmamış oldu.

Kimsenin işten ayrılması taraftarı olmadıklarını ve CP yi Osmaneli de dahada büyütmeyi planladıklarını ifade eden Şirketin Başkan yardımcısı K.Nezih Gencer,Fbr Mdr.Ümit Eser hep birlikte iş barışı içinde çalışmalara devam edileceğini söylediler.Osmaneli Belediyesi olarak bizler için cok değerli olan şirketimiz ve çalışanları için her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Uzlaşı ve işbirliği nedeniyle şirket yöneticilerine,kaymakamımıza ve CP AŞ nin tüm çalışanlarına teşekkür ediyoruz.Artık çalışma ve şirketi büyütme zamanı deyip,kısa süreli anlaşmazlığın uzun süreli işbirliğine vesile olması dileklerimle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam