OSMANELİ CUMA PAZARINA İKİ HAFTA İLÇE DIŞINDAN GELEN PAZARCILAR GİREMEYECEK

OSMANELİ CUMA PAZARINA İKİ HAFTA İLÇE DIŞINDAN GELEN PAZARCILAR GİREMEYECEK

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, koronavirüs ile mücadelede kritik iki haftaya girildiğini ve ilçedeki hareketi en az seviyeye indirmek zorunda olduklarını vurgulayarak, Cuma pazarına iki hafta ilçe dışından gelen pazarcıları almayacaklarını sadece balıkçıların girişine izin vereceklerini söyledi.

Bölgenin en büyük pazarlarından olan Osmaneli Cuma Pazarında riski azaltmak için böyle bir tedbir aldıklarını söyleyen Başkan Şahin; “bu haftadan itibaren balıkçılar hariç olmak üzere dışarıdan gelen pazarcıları almayacağız. Pazar sadece dışarıdan gelen balıkçılar ve ilçemiz pazarcılarından oluşacak. İlçemizde yoğunluğu azaltmak için her tedbiri alıyoruz” dedi.

Koronavirüs ile mücadelede önümüzdeki iki haftanın büyük önem taşıdığını bilim kurulu tarafından da sürekli gündeme getirildiğini ifade eden Başkan Şahin; “İlçemizde sokağa çıkmayı riski önlemek için en alt seviyeye çekmek zorundayız. Osmaneli de ki vakalara baktığımızda en büyük sorunun şirketlerimizdeki hareketlilikten kaynaklandığını görüyoruz. Yurt içinde riskin çok olduğu İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bursa gibi illere yakınlığımız, ticaretin bu illerle hareketliliği,şirketlerin yurt dışı ile yoğun ilişkileri,yabancı sermayeli şirketlerin ilçemizde çok olması koronovirüsle mücadelede en büyük riskimiz.Karşılaştığımız vakaların da %90 lık kısmının buralardan olduğunu görüyoruz.Şirketlerin çağrımıza uyarak iki hafta büyük oranda yıllık izin ve üretime ara vermeleriyle riski azaltacağız.Ancak izinde olan çalışan kardeşlerimizin de sokağa mecbur kalmadıkça çıkmamaları gerekiyor.Bu konuyu evde kalmakla geçersek riskimiz azalacak” dedi.

Koronavirüs ile mücadeleyi en üst seviyede tutacaklarını vurgulayan Şahin; “ilçemizdeki kayıpları en alt seviyeye çekmek gayreti içindeyiz. İnşallah bu süreci Osmaneli en az can kaybıyla atlatacak.Ne yazık ki mutlaka kayıplarımızda oluyor ve de olacak.Osmaneli Bilecik,Bozüyük’ten sonraki en büyük yerleşim yeri,bunun sonucu olarakta kayıplarımız ne yazık ki bu sıralamaya göre olacak.Kurallara uymaya devam edelim ve en az kayıpla Allahın izniyle bu süreci atlatalım” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam