OSMANELİ’ DE KORONAVİRÜSE KARŞI MEVSİMLİK İŞÇİLER DENETİM ALTINDA OLACAK 

OSMANELİ’ DE KORONAVİRÜSE KARŞI MEVSİMLİK İŞÇİLER DENETİM ALTINDA OLACAK 

Osmaneli Kaymakamı Naif Yavuz, ilçede tarımda çalışacak dışarıdan gelen mevsimlik işçiler hakkında koronavirüs kapsamında getirilen düzenlemeleri açıkladı.

“Gelen mevsimlik işçiler sağlık kontrolünden geçirilerek, uygun bir yerde konaklamaları sağlanacak”

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararları açıklayan Kaymakam Naif Yavuz; “birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle İlimizde alınan ve alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesi ve bu virüs nedeniyle şehirler arası seyahatlere getirilen düzenleme ile ilgili ilçemize, Tarımsal faaliyet amacıyla başka illerden İlçemize gelen/gelecek olan mevsimlik tarım işçileri ivedilikle belediye başkanlıkları ve muhtarlarca kolluk kuvvetlerine, İlce Tarım müdürlüğüne ve Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığına bildirilecektir” ifadelerinde bulundu.

Belediye Başkanlığı, Kolluk Kuvvetleri, Tarım Müdürlüğü ile muhtarlıklarca konuya gereken hassasiyetin gösterilecek olduğunu vurgulayan Kaymakam Yavuz; “gelen mevsimlik işçilerin sağlık kontrolünden geçirilmesine müteakip uygun bir yerde konaklamaları sağlanacak, köyde yaşayan vatandaşlarla bu aşamada temasları engellenecektir. Bu konuda muhtarlara gerekli bilgilendirme kolluk, sağlık ve tarım müdürlüklerince yapılacaktır” dedi.

Söz konusu Tarımsal işçilerin sağlık durumlarının periyodik aralıklarla takip edileceğinin altını çizen Yavuz; “bu konuda kolluk birimleri, İlçe Tarım Müdürlüğü İlçe toplum Sağlığı Merkezi Bsk. ve Muhtarlar sürekli koordinasyon içerisinde çalışacaklardır” dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam