OSMANELİ KONAKLARI ÜNİVERSİTEYE TESLİM EDİLDİ
Hande Nur Uysal • 27 Kasım 2021 19:25:54 
OSMANELİ KONAKLARI ÜNİVERSİTEYE TESLİM EDİLDİ

Osmaneli Belediyesi ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi arasında işbirliği ilçeye büyük değer katarken, projelerde tamamlanarak hizmete giriyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, ”Osmaneli Belediyesince restorasyonu gerçekleştiren konaklar Belediye Başkanı Münür Şahin ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof Dr Şükrü Beydemir Osmaneli MYO da gerçekleştirilen imza töreni sonrası teslim edildi.

Osmanlı ve Osmaneli mutfağını Türkiye ve Dünyaya tanıtacak Aşçılar bu tarihi konaklarda sağlanan ve geçmişi yaşatan özel mutfak ve sınıflardan yetişecek.Aşçılık mesleği için uygulama ve teorinin buluşacağı BŞEÜ Osmaneli MYO Aşçılık Bölümü içinde pastacılık ve tatlılar bölümü ile gelen konukların ağırlanacağı misafir salonu da yer alıyor.Büyük bir bahçeye sahip olan okulun yanında Kültür ve Turizm Bakanlığının Osmaneli Belediyesi İle birlikte yaptığı kütüphanede yer alıyor.

Yine tarihi Lefke Çarşısında yer alan Aşçılık Bölümü ,ilçeye gelen turistler içinde özel bir mekan olacak.Aynı alanda konak otellerinde bulunduğu çarşıda Aşçılık Okulu öğrencilerinin kalacağı yerlerde yer alıyor.Tarihi Çarşıyada büyük hareketlilik getirecek Aşçılık Okulu yakın bir süreçte TV yemek programlarının vazgeçilmez mekanı olacak.

Başkan Münür Şahin, ‘Osmaneli Belediyesi ile sürekli projelerde işbirliği yaparak ilçemize değer katan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitemize ve çok değerli Rektörü Prof Dr Şükrü Beydemir’e ve Osmaneli MYO müdürümüz Ahmet Fevzi Savaş’a ve projelerimize destek veren tüm hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz.Belediye olarak Üniversitemizin ilçemizde daha çok öğrenci ve bölümle hizmet vermesi için tarihi konaklarımızı tahsis etmeye devam edeceğiz.Osmaneli BŞEÜ proje destekleri ile örnek projeler yapmayı sürdürecek’ dedi. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof Dr Şükrü Beydemir ise, ‘Osmaneli Belediyesi’nin Üniversitemizle birlikte projeleri yürütmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.Osmaneli için ihtiyaç duyulan bölümler için Belediyemizle işbirliği içinde hareket ederek ilçemize katkı sunuyoruz. Bugün protokolünü imzaladığımız aşçılık okulu konak tahsisinin Osmaneli MYO ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum’ dedi.” ifadeleri kullanıldı.

 

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x