OSMANELİ “MİLLET KIRAATHANESİNE” KAVUŞUYOR

OSMANELİ “MİLLET KIRAATHANESİNE” KAVUŞUYOR

Osmaneli’nin Tarihi Çarşısını tekrar ayağa kaldıracak projeyi hayata geçiyor. Oteller bölgesi olarak bilinen alanda restorasyonlar hızla devam ederken, ilk etapta sit alanındaki 100 evi boyamaya başlandı. Sokak sağlıklaştırmalarıyla 50 konak restorasyonu da devam ediyor. 2019 yılı için vatandaşlardan restorasyon yardımları için taleplerinde gelmeye başladığı belirtildi.

Osmaneli’de ekol olan Aynalı Kahve restore ederek Millet Kıraathanesi yapılacak. Kapıları 24 saat açık olarak millete hizmet edecek. Müjdesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği örnek kıraathanelerde kitap okumak ya da ders çalışmak isteyenler sıcak ve soğuk meşrubat ikramlarının yanı sıra internet,  fotokopi ve tarayıcıdan da ücretsiz yararlanabilecek.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin restorasyon çalışmalarını bugün başlatırken açıklamalarda bulundu; “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteklediği Millet Kıraathanelerinin bir örneğini de Osmaneli’ye kazandırmak için yola çıktığımız için mutluyuz. Biz, neslimizi kitaba yöneltmenin gayretindeyiz. Bu sebeple de gençlerimizin okuma alışkanlığını artırmak için Millet Kıraathanelerini artırma noktasında ilk adımı attık. Şimdi projelerimiz hazırlanıyor. İnşallah bu tarz kıraathaneleri ilçemizde her mahalleye taşıyarak daha da yaygınlaştıracağız.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam