• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Osmaneli’de İzinsiz Gösteri ve Yürüyüş İddiası

Osmaneli’de İzinsiz Gösteri ve Yürüyüş İddiası

 

Avukat Ant Köksal, yaptığı açıklamada, müvekkilleri Mehmet Akif Elitok, Salih Bal ve Uğur Ateş hakkında Osmaneli Asliye Ceza Mahkemesi'nde haksız yere açıldığını düşündükleri davanın tek celsede sonuçlandığını kaydetti. 
 
Türkiye'nin her yerinde 19 Ekim 2011 tarihinde gerçekleşen terör örgütünü protesto gösterilerinde hiçbir eylemci hakkında dava açılmadığını, buna karşın sadece Osmaneli ilçesinde dava açılmasının kendilerini üzdüğünü belirten Köksal, şunları ifade etti: 
 
"Yürüyüş sırasında maddi bir zarar oluşmamış. Kimse de şikayetçi değil. Dava, protesto yürüyüşünün 48 saat önce yetkili mercilere bildirilmediği gerekçesiyle açıldı. Bu davayla, 24 askerimizin şehit edilmesini kınamak için gerçekleştirilen protesto yürüyüşüne katılan 3 kişinin yargılanmak istenmesi düşündürücüdür. Terör örgütünün temsilcileri her buldukları fırsatta propagandalarını yaparken, Türk vatandaşlarının bir konu hakkındaki protesto için 48 saat beklemesi gerekiyormuş. Bu kabul edilemez. Gelecekte böyle bir olayın yeniden yaşanmaması en büyük dileğimizdir. Ancak yaşanırsa, hiçbirimizin 48 saat bekleyecek hali ve sabrı yoktur." 
 
Osmaneli Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüşülen davanın duruşmasında, Mehmet Akif Elitok, Salih Bal ve Uğur Ateş hakkında beraat kararı verildiği bildirildi. 
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam