Osmaneli’de Naşhi Armudu Üreticileri Hasada Başladı

Osmaneli’de Naşhi Armudu Üreticileri Hasada Başladı

Osmaneli ilçesinde, lezzeti ve görünümüyle cinslerinden ayrılan Naşhi (Japon) armudunun hasadına başlandı.

Halk arasında “Japon armudu” olarak bilinen ve elma ile kavun arasında bir tada sahip naşhinin hasadına Osmaneli ilçesinde başlandı.

İlçeye bağlı Çerkeşli Köyü’nde çiftçilikle uğraşan Mehmet Aslan, hasat heyecanın başladığını belirterek, ”Son derece kalitelidir, damak tadı çık hoştur. Bu ürünlerimizi özellikle Karadeniz Bölgesi’ne gönderiyoruz. 2014 yılında Bursa’da bir ağabeyimizde gördük Naşhi armudunu. Damak tadına baktık tadının güzelliğini fark ettik. Aromasıyla çok farkı, hem kavunu andırıyor hem de armut tadını veren çok farklı bir ürün. Herkese yemeyi tavsiye ederim.” görüşlerini aktardı.

ÖZELLİKLE KARADENİZ BÖLGESİ’NE SATILIYOR

Naşhi’nin Japonca’da armut anlamına geldiğini anlatan Osmaneli Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Kurucular Kurulu Başkanı Ertuğrul Ünver, ilçenin 6 yıl önce tanıştığı ürünün büyük talep gördüğünü vurgulayarak, ”Kavun ve muz aromasını veriyor. Ağzınıza aldığınızda yemeye doyamazsın. Bugünden itibaren hasat başlıyor ve sipariş gelen yerlere gönderiliyor. Türkiye’nin her tarafına gidiyor ama Karadeniz Bölgesi’nden yoğun ilgi var. Armut, diğer meyveler gibi sıcak havayı sever. Toprak ve hava birleşimi ilçede mükemmel. Bu da ortaya muhteşem bir ürün çıkarıyor. 5 yılda tercih ve talepler çoğaldı. Bir yiyen bir daha yiyor.” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam