• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
OSMANELİ’DE TARIM İŞÇİLERİNE COVİD-19 AŞISI YAPILDI

OSMANELİ’DE TARIM İŞÇİLERİNE COVİD-19 AŞISI YAPILDI

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. mobil aşı ekipleri, köyde yaşayan mevsimlik tarım işçilerini, aşılıyor.

Ülke genelinde olduğu gibi Osmaneli İlçe Toplum Sağlık gurup başkanı Uz. Dr. Kamil Özdemir  koordinesinde korona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında aşılama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Kent merkezi haricinde köylerde mobil aşı ekipleri, hem aşılama yapıyor hem de aşı olmayanları ikna edip çalışmaları sürdürüyor.

Osmaneli Toplum Sağlığı Merkezi aşılama korninatörü Dr. İrem Nur Atak “Covid-19 pandemisini yenmenin en önemli silahı toplum geneli yapılacak olan Covid-19 aşılamasıdır. Osmaneli Toplum Sağlığı Merkezi mobil aşılama ekibi olarak bugünde Çerkeşli köyünde sanlıurfadan gelerek mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan 120  vatandaşlarımıza Biontech ve Sinovac aşılarının uygulaması gerçekleştirdik. Dr. Atak “Ekip olarak aşının faydalarını anlatıyoruz ve onlar da ikna oluyorlar. Gittiğimiz köyler ne kadar uzak olsa da bizim için fark etmez. Çünkü merkeze gelemeyen vatandaşa hizmet götürmek bizim için çok daha önemli. En önemli şey vatandaşa hizmet götürebilmek. En uzak köylere giderek aşı yaptıktan sonra onların gülümsemesi, teşekkür etmesi, bizim bütün yorgunluğumuzu alıyor.” ifadelerini kullandı.

Muhtar Mustafa Metin  “ ise köye gelip aşı çalışması yapan sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, “Ekipler köy meydanında vatandaşları aşılıyor. Aşı için köy kahvesin de  toplandık. Köyümüzde aşı sırası gelen herkes, aşını olacak. Vatandaşlarımız aşı için iş yoğunluklarından Osmaneli’ye gidemiyor ama ekipler aşı için ayağımıza kadar geldi. Köy sakinleri olarak çok mutlu olduk. Tüm sağlık çalışanlarına köy halkımın adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam