Osmaneli’nde Dokuma Kursu İşbirliği protokolü imzalandı

Osmaneli’nde Dokuma Kursu İşbirliği protokolü imzalandı

Osmaneli Belediyesi ve Bilecik İŞKUR Müdürlüğü arasında Dokuma Kursu İşbirliği protokolü imzalandı.

Osmaneli Prof. Dr. Yunus Söylet İçmeler Tesislerinde yapılan imza törenine Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ve İŞKUR İl Müdürü Ayhan Tozan katıldı.

İmza töreni sonrasında bir açıklamada bulunan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, “25 kişinin Dokuma(Lefke Bezi Üretimi) konusunda alacağı eğitim Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezimizde dört ay boyunca devam edecek.Kursiyerlerin aynı zamanda gelir de elde edeceği proje Lefke Bezi Üretimine büyük destek sağlıyacak.Artık ününü yırtdışında da duyurduğumuz Lefke Bezinde Dikiş aşamasına gectik ve bu eğitimlerde İstanbul Ticaret Üniversitesi Moda Tekstil Bölümünün destekleri ile devam ediyor.

Osmaneli Belediyesi Lefke Bezi üretiminde aldığı 12 ad dokuma tezgahı ve 12 ad dikiş makinası,1 ad tiriko tezgahı ile ve sağladığı hammadde desteği ile İşkur Projeleri,İstanbul Ticaret Üniversitesi Moda Tekstil Bölümünün destekleri,Milli Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği sonucu Lefke Bezini prestijli marka konumuna getirdi.Önümüzdeki hafta Lefke Bezi İstanbul Ticaret Üniversitesince Rusya’da ikinci kez sergilenecek ve ihracat olanaklarının artmasını sağlayacak.

Bilecik Valimiz Bilal Şentürk,Milletvekillerimiz Selim Yağcı ve Yaşar Tüzün’e Lefke bezinden gömlekleri yakında hediye edeceğiz.Romalılar döneminden günümüze miras kalan değerimiz Lefke Bezinde, artık üretim kapasitemizi ayda 600- 700 metre Lefke Bezi dokuma seviyesine çekiyoruz.Hedefimiz 2020 yılında ayda 1.000 metre Lefke Bezi dokuyup satmak.Bunu gerçekleştirmek için “1075 Osmaneli Kadın Girişimcileri Kooperatifini”kurduk.Artık Osmaneli de kadınlar için farklı bir istihdam ve ayrı bir gelir alanı sağlamış olacağız.

Bugün İŞKUR ile imzaladığımız Dokuma (Lefke Bezi üretimi) eğitim projemizde bizlere destek olan İŞKUR Müdürümüz Ayhan Tozan’a ve Milletvekilimiz Selim Yağcı’ya çok teşekkür ediyoruz.İnşallah Osmaneli TYP projelerle yeni yatırımları bu dönemde daha büyük başarı ile gerçekleştirecek.” İfadelerine yer verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam