OSMANELİ’NDE YAS VAR

OSMANELİ’NDE YAS VAR

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde haince düzenlenen terör saldırısı sonucunda şehit olan Osman Er’in Osmaneli’nde bulunan baba ocağında yas var.

CENAZE3

cenaze2

YAS1

Geçtiğimiz Pazat günü öğle saatlerinde Şemdinli ilçe merkezine 30 km uzaklıktaki Aktütün yolunda bölücü terör örgütü mensupları tarafından önceden yola döşenen patlayıcı, askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirildi. Patlama sonrasında 5 askerimiz şehit oldu. 1995/4 tertip Piyade Er Osman ER’in şehit haberi başta Osmaneli olmak üzere tüm Bilecik’i yasa boğdu

YAS2

Garnizon Komutanı Kıdemli Başçavuş Merdan Akbulut, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ve  beraberindeki sağlık ekibi ve şehidimizin babası İsmail ER ile şehidimizin annesi Hayriye ER’e şahadet haberini verdi. Şehidimizin baba ocağı Türk bayraklarıyla donatıldı.

YAS3

Osmaneli Belediye Başkanı YMM Münür Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Yalçın Karaca ile birlikte şehidimizin baba ocağını ziyaretlerinde yaptığı açıklamada “ilçemize ulaşan bu şehit haberinden duyduğu derin üzüntüyü ifade ederek teröre ilçemizda daha öncede şehitler vermiştik bir kez daha şehit haberinden sonra terörü lanetlemiş patlamayı yapan ve bu hainliğe destek veren herkesin hem devlet hem de Allah tarafından en ağır şekilde cezalandırılacağını dile getirdi. Elbet bu acıların hesabı sorulacaktır. Vatan sağolsun. Şehidimizin annesinin, babasının ve memleketimizin başı sağolsun” dedi.

YAS4

Şehidimizin cenazesi bugün öğle namazını müteakip Ertuğrul Gazi Camii’nden kaldırılacak. Şehit ailesinin evinde büyük üzüntü yaşanırken Bilecik’in önde gelen isimleri de şehidimizin ailesini yalnız bırakmayarak taziyelerini iletiyor.

cenaze1

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam