OSMANELİ’NDEN BİR ÖRNEK PROJE DAHA

OSMANELİ’NDEN BİR ÖRNEK PROJE DAHA

Osmaneli Kadın Girişimciler Kooperatifi, BEBKA’nın desteği ile tarımda fide yetiştiriciliği ve seracılık konusunda örenek projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor.

BEBKA’nın destekleriyle bugüne kadar bir çok projeyi gerçekleştiren ve sürdürülebilirliğini sağlayan Osmaneli Belediyesi yeni bir projelerinide sürdürmeye devam ediyor. Osmaneli Belediyesi ve Osmaneli Kadın Girişimciler Kooperatifi, 2020 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) ile 6 bin M2’lik “Fide Üretim Serası”kuruyor.

Bölgede ilk olacak

2020 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) ile kurulacak olan, “Fide Üretim Serası”  tam otomasyon sistemi ile, bölgede bir ilki gerçekleştirecek. Teknolojik ve yenilikçi uygulamalı sera ile bölgede bulunan kadın girişimcilere ekonomik fayda ve istihdam hedeflenirken, tarımsal üretimide arttırması düşünülerek bölge üreticisine maksimum kar sağlaması için çalışmalar sürdürülecek.

Konu ile İlgili olarak açıklamalarda bulunan, Osmaneli Kadın Girişimciler Kooperatifi Başkanı Mefaret Göbekci, “Osmaneli tarımda Bilecik ilinin Antalyası olarak anlıyor. İlimizde en fazla verimli sulak tarımsal alana ve en çok tarımla uğraşan nüfusa sahip olan Osmaneli, fide üreticiliği ve seracılıkta da örnek bir model olabilmek için çalışıyor.  Osmaneli Belediyemizin ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitemizin, İl – İlçe Tarım Müdürlüklerimiz ve  BEBKA’nın destekleriyle hedeflerine ulaşıyor. Kadınlarımızın yoğun faaliyet gösterdiği tarımda Osmaneli Kadınları işlerinin patronları olacak. Bizlere her zaman destek olan, Belediye Başkanımız Münür Şahin’e çok teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Osmaneli Kadın Girişimciler Kooperatafi kuruluşunun üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen özellikle,  Tarım Kredi Kooperatifi ile kurduğu ürün üretim ve pazarlama ağıyla birlikte, salça ve ayva lokumuyla marka değerini ortaya koymuştu. Bununla beraber yakında Osmaneli ilçe merkezinde ilk mağzasını açarak Osmaneli’de bulunan vatandaşlara ve turizm için Osmaneli’ne gelen misafirlere hizmet verecek.

Hedefleri Bilecik’te büyük bir mağaza açmak

Osmaneli ilçe merkezinde ilk mağzasını açtıktan sonra,  Bilecik’te de büyük bir mağaza açarak mağaza ağlarını genişletmeyi hedefleyen Osmaneli Kadın Girişimciler Kooperatafi, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr Fahrettin Poyraz’ın da destekleriyle büyüme sürecini hızlandırmayı planlıyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam