OSMANELİ’NİN YENİ KAYMAKAMI NEDEN İSTİFA ETTİ?

OSMANELİ’NİN YENİ KAYMAKAMI NEDEN İSTİFA ETTİ?

Resmi Gazete’de yayımlanan 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bilecik’te mülki idarede de değişiklik oldu. Kararnamedeki bilgilere göre Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı yerine atanan Gümüşhane Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz atandı.

Naif Yavuz Genel Seçimlerde memleketi Muş’tan milletvekili olabilmek için görevinden istifa ettiği öğrenildi.

Naif Yavuz Kimdir?

1978 Muş doğumlu olup, ilk, orta ve liseyi Muş Merkezde bitirdi. İnönü Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Gebze Mal Müdürlüğünde gelir uzmanı olarak görev yaptı. 2004 yılında açılan Kaymakamlık sınavını kazanarak 25 Şubat 2005 tarihinde Şanlıurfa’da Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare mesleğine geçiş yaptı.

1 yıl süreyle Londra Middlesex Üniversitesinde; İngilizce dil eğitimi ile birlikte Avrupa’nın birçok ülkesini dolaşarak kültürel, sosyal ve ekonomik alanda çalışmalar yaptı. Sırasıyla Gülağaç, Eskil, Doğankent, Uludere, Gömeç, 1,5 yıl vekaleten Ayvalık ilçelerinde kaymakamlık görevlerinde bulundu.22.11.2011 tarihinde Türk İdareciler Derneği tarafından yapılan değerlendirme toplantısıyla tüm mülki idare amirleri arasından yapılan seçim sonucunda Şırnak Uludere ilçesinde yaptığımız hizmet ve yatırımlar dolayısıyla yılın idarecisi seçildi. Yılın İdarecisi Ödülü, 10.01.2012 Türk İdareciler Gününde Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından verildi.
11 Ocak 2012 Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneğinin, eğitim ve kültür alanında çalışmalar yapan yılın kaymakamı dalında eğitime yaptığımız katkılar nedeniyle tüm kaymakamlar arasından da 2012’de yılın kaymakamı ödülüne layık görüldü.
Biri İçişleri Bakanı Sayın Beşir Atalay beyden olmak üzere üç maaş ödülü, çalıştığı valiler tarafından 2 üstün başarı belgesi, 10 başarı belgesiyle ödüllendirildi.
Orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve Azra, Ahmet Akif ve Ahsen adlarında 3 çocuk babasıdır.
8/06/2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Müşterek Kararname ile Gümüşhane Kelkit ilçesine atandı ve halen bu görevini sürdürmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam