OSMANELİ’NİN YÖRESEL ÜRÜNLERİ TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ MAĞAZALARINDA SATIŞA SUNULDU

OSMANELİ’NİN YÖRESEL ÜRÜNLERİ TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ MAĞAZALARINDA SATIŞA SUNULDU

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr Fahrettin Poyraz’ın Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ile yaptığı görüşmeler sonuçlarını verdi. Osmaneli Salçası ve Ayva Lokumu Türkiye’de tüm Tarım Kredi Kooperatifi Mağazalarında satışa sunuldu.

“Siparişler ile her geçen gün büyüyor”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Şahin, Osmaneli Belediyesi olarak kaynakları çok verimli kullanarak sürdürülebilir projeler ile hedeflerine ulaşmak için birlik ve beraberlik içinde büyük bir çalışma içerisinde olduklarını vurgulayarak, “Bebka destekleri ile kurduğumuz Hisarcık Beşevler Köyündeki Yöresel Ürün Üretim tesislerimiz aldığımız siparişler ile her gecen gün büyüyor.2020 yılında bu tesislerdeki üretim kapasitemizi en az % 500 arttıracağız.2020 yılında en az 600.000 kg domates işleyerek 100.000 kg salça üreteceğiz. Ayva Lokumu üretimimiz için en az 100.000 kg ayva işleyeceğiz. Yine Nar Lokumu içinde 50.000 kg nar işleyeceğiz. Kurutma tesislerimizde en az 100.000 kg sebze meyve kurutacağız. Meyve suyu üretimi için 100.000 kg şeftali, vişne, üzüm işleyeceğiz” ifadelerini kaydetti.

Yöresel ürünlere siparişlerin artarak devam edeceğini söyleyen Başkan Şahin; “İlk etapta 1.000 adet gönderdiğimiz ayva lokumu siparişine yeni talep hemen geldi. Artık her hafta 1.000 adet ayva lokumunu Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazalarına teslim edeceğiz. Tamamen organik katkı malzemesiz üretilen Ayva Lokumu doğal ürün olması sebebiyle çok tercih edilen ürün oldu” dedi.

“Osmaneli Belediyesi Tarımdaki hedeflerini de birer birer gerçekleştiriyor.”

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Dr Fahrettin Poyraz’a teşekkürlerini ileten Başkan Şahin, “kısa sürede yöresel ürünlerimize destek olan Osmaneli Salçası ve Ayva Lokumunu satış mağazalarında pazarlanmasını sağlayan ve yine Ticaret Bakanlığı onaylı Toptancı Halimizden yer alarak sebze ve meyve alımını gerçekleştirecek olan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Dr Fahrettin Poyraz’a çok teşekkür ediyoruz. Çok yakında Osmaneli turşusu, meyve marmelatı vb ürünleri de bu kanalla pazarlanmaya başlayacak. Osmaneli Belediyesi Tarımdaki hedeflerini de birer birer gerçekleştiriyor” dedi.

“Osmaneli’de yaşıyor olmak bir ayrıcalıktır.”

Tarımda artık Osmaneli Belediyesi’nin marka olduğunun altını çizen Başkan Şahin, “Mezbaha ve Et İşlemem Tesisimiz, Ticaret Bakanlığı Onaylı Toptancı Halimiz, Hisarcık Beşevler Köyü Yöresel Ürün Üretim Merkezimiz, Yakında hizmete girecek Osmaneli(Lefke) Mutfağımız ve aşçılık okulumuzla Tarımda öncü ve örnek belediyeyiz. Osmaneli tüm projeleri ile artık Türkiye’de “ÖRNEK ALINAN BELEDİYE” oldu. Birlik ve beraberliğimiz bizi çok daha yukarı seviyelere çekecek. Osmaneli büyüyecek.  Artık Osmaneli Yükselecek. Osmaneli’de yaşıyor olmak bir ayrıcalıktır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam