“Osmangazi halı sahamıza zarar verenlere ailelerinin sahip çıkmasını bekliyoruz”

“Osmangazi halı sahamıza zarar verenlere ailelerinin sahip çıkmasını bekliyoruz”

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, ilçelerinde bulunan Osmangazi halı sahasına zarar verenlere ailelerinin sahip çıkmasını beklediklerini söyleyerek; “Osmaneli halkının içinde belki binde iki üç orana sahip bu kişileri eğitelim. Kurallara uyan değerli Osmaneli halkının bir kaç kendini bilmeze dersini vereceğini umut ediyoruz” dedi.

“Bunu yapanlar bizim çocuklarımız.”

Son bir ayda halı sahanın 4 kez giriş kapısının kırıldığını vurgulayan Başkan Şahin; “Bunu yapanlar bizim çocuklarımız. Tel örgülerine defalarca zarar verildi. Halı saha yapımı geciktiğinde sosyal medyadan sürekli konuyu gündeme getirenler başta olmak üzere herkesten sizlere emanet ettiğimiz tesislere sahip çıkmanızı bekliyoruz. Osmangazi ismini taşıyan bu tesise mahalle halkından tekrar çocuklarınızla ilgilenmelerini rica ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

Birkaç gün öncede İlçede bulunan şehitler parkına zarar verildiğini ifade eden Şahin; “tüm wc, mescid, abdest alma yerlerinin tüm zarar verilen, kırılan 12 adet kapıyı yeniledik. Düşünün zor kırılsın diye kapıları demirden yaptırdık. Kapılar kırıldığında sosyal medyadan fotoğraf atıp eleştiri getirenlerden ve bu alanı kullananlardan tesislere sahip çıkmalarını bekliyoruz.

“Her gün sokakları kirletenlere ses çıkarmayıp sonra sosyal medyadan ‘bu ne hal’ diyenlerde aynı gruptan”

Sadece halı sahaya zarar veren çocukları suçlamanın yanlış olduğunu ve bu çocuklardan daha tehditkar olan büyüklerin olduğunu belirten Şahin, her gün sokakları kirletenlere ses çıkarmayıp sonra sosyal medyadan bu ne hal diyenler de aynı gruplardan diyerek “Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.Yerlere kullandığı pis maske ve boneyi atanlar ve bu atanları görüp müdahale etmeyenlerde bu çocuklardan farksız. İnşaatından çıkan molozları traktör tutup atıl sahasına atmayıp çöp konteynırını dolduranlar, sonrada çöp konteynırları dolu deyip sosyal medyadan paylaşım yapanlarda bu guruptan.Yüklü tırlarını yasak olmasına rağmen evinin önüne kadar sokup, neredeyse giriş kapısına park edenler ve altyapımıza zarar verenlerde bu guruptan. İlaçlama yaptığımız sokaklara tüküren, sigarasını, çöpünü atan sonrada sosyal medyadan sallayanlarda bu gruptan” dedi.

“Eleştirmek kolay toplumda bu tarz kişileri uyarmak için caba gösterelim.”

Koronavirüs tehdidinin  olduğu bu günlerde birbirimizi uyarmamız gerektiğinin altını çizen Şahin; “çocuklarımıza sahip çıkalım, onlara örnek olalım. Eleştirmek kolay toplumda bu tarz kişileri uyarmak için caba gösterelim. Osmaneli halkının içinde belki binde iki üç orana sahip bu kişileri eğitelim. Kurallara uyan değerli Osmaneli halkının bir kaç kendini bilmeze dersini vereceğini umut ediyoruz. Kurallara uyan tüm Osmaneli halkına da çok teşekkür ediyoruz. Koronavirüs tedbirlerine uyan halkımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayarak,  evde kalarak bu süreci kısa sürede atlatacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam