OSMANLI TORUNLARI GÖNÜLLERİ FETHETTİ

OSMANLI TORUNLARI GÖNÜLLERİ FETHETTİ

 

Darıca Belediyesi'nce Bilecik kültürünün tanıtıldığı 6. Şehirler ve Kültürler Kaynaşması etkinliğinde ses sanatçısı Yılmaz Morgül konser verdi.
Sahildeki amfi tiyatroda düzenlenen gecede, Söğüt'ten gelen Küre Fakıh Mehteran Takımı konser verdi. Bilecik'in tarihi, kültürü ve yemeklerinin tanıtıldığı gecede Yılmaz Morgül, çeşitli şarkılar seslendirdi.
Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, etkinlikte yaptığı konuşmada, Bilecik'in bir rüyadan doğan imparatorluğun başkenti olduğunu, 5 bin yıllık tarihi ile geleceğe ışık tutan, şehitler ve gaziler diyarı, Şeyh Edebali, Ertuğrul Gazi, saat kulesi, mermeri, seramiği ile bozulmamış doğası ve saymakla bitmez birçok güzelliği de içinde barındırdığını belirterek, katılımcılara teşekkür etti.
Etkinliğe Kocaeli milletvekilleri Fikri Işık ve Mehmet Ali Okur, Darıca Kaymakamı Osman Ateş, Darıca Belediye Başkanı Karabacak, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Vezirhan Belediye Başkanı Yusuf Fidan, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, Darıca Emniyet Müdürü Süleyman Kaçmaz, Gebze Emniyet Müdürü Kadir Demir, Darıca Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun ve çok sayıda Bilecikli katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam