OTOBÜS TERMİNALİNİN TEMELİ EN KISA ZAMANDA ATILACAK
admin • 6 Eylül 2013 18:52:40 
OTOBÜS TERMİNALİNİN TEMELİ EN KISA ZAMANDA ATILACAK

Otobüs terminalinin bağlantı yolundaki kavşak yapımı nedeniyle geç kaldığını vurgulayan Belediye Başkanı Selim Yağcı, konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Hukuki süreçte bir sıkıntı olmazsa eğer yılbaşı öncesi Şehirler Arası Otobüs Terminalinin olduğu bölgede yapılan yol kavşağını otobüs terminaliyle entegre olacak şekilde temelini atabiliriz. Onu da şu ana kadar yapmamamızın sebebi oradaki anayol üzerindeki kavşak çalışmasının son şeklini daha yeni almış olmasıdır. Eğer biz önce otogarı yapmış olsaydık, giriş ve çıkışında sorun olabilecek bir pozisyonla karşı karşıya kalabilirdik” dedi.

Yapacakları otogarın gerçekten büyük bir alana kurulu ve büyük bir yatırım olduğunu dile getiren Başkan Selim Yağcı, şöyle devam etti:

''Otogarımız, bütün geniş alanıyla 50 bin metrekare olan ve 7 bin metre kare alan üzerine yapacağımız büyük bir yatırım. Bu otogarımız gerçekten geniş kapsamlı bir yapıya sahip. 30 tane işyerinin olduğu bir eser. Bu işyerlerini de satışa çıkaracağız. Bizim otogarı aşağıya yapmamızın amaçlarından birisi de kenti ve kent esnafını ana yola indirmektir. Yani Bilecik ile yol arasında bir bağlantı kurmaktır. İnşallah girişimcilerimiz, tüccarlarımız oradaki yatırama teveccüh gösterirler” dedi.

 

OTOBÜS TERMİNALİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

 

Bilecik Şehirler Arası Otobüs Terminali, İstanbul- Adapazarı çevre yolu İnbayırı Mevkiinde betonarme ve çelik yapım tekniği birlikte kullanılarak inşa edilecektir. Bilecik Şehirlerarası Otogar Binası yaklaşık 4 bin 900 metrekare oturum alanı ve 6 bin 900 metrekare inşaat alanına sahiptir. Bu kapalı alanda 10 adet bilet satış ofisi, bekleme salonları, kafeleri, dükkânları, seyir terası, satış kioskları, bilet satış holü, bebek bakım ve emzirme odası, personel dinlenme, revir, bay-bayan mescit, idari ofisleri, toplantı ve seminer salonu, zabıta ve güvenlik ofisi, emanet ofisi ve teknik atölyeleri, ATM noktaları, engelli tuvaletleri, açık alanında ise gelen-giden otobüs peronları, ilçe minibüs peronları, taksi ve otobüs durakları, otobüs bakım ve bekleme alanları ve açık otoparkı her ihtiyacı cevaplayacak bir terminal olacak. (Bilecik Belediyesi)

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x