OTOGAR İŞLETMELERİ ALICIYA SUNULUYOR

OTOGAR İŞLETMELERİ ALICIYA SUNULUYOR

Ek gündem maddelerinden birisi belediye kameramanına kadro verilmesi ve ücret belirlenmesi, diğeri ise yeni otogar alanına açılacak olan işletmelerin satılmasına veya kiralanmasına yönelik başkanlığa yetki verilmesi şeklinde oldu.

KAMERAMAN KADROSU AÇILIYOR

Başkan Yağcı tarafından teklif edilerek gündeme alınan belediye bünyesinde bir kameraman kadrosunun açılması, açılan bu kadroya yapılacak sözleşmeli alımda verilecek ücretin belirlenmesi görüşüldü. Kameraman kadrosunun ihdası, bu kadroda çalıştırılacak sözleşmeli personele verilecek ücret hakkında Başkan yağcı, “Sözleşmeli personellerde devlet alt ve üst sınırı bildiriyor. Biz de Belediye Başkanlığı olarak sözleşmeli personellerde genelde tüm birimlerde alt sınır üzerinden takdir ediyoruz. Meclisimiz bu zamana kadar bu şekilde irade gösterdi. Buna göre kameraman kadrosunun ücreti alt sınırı bin 447 TL 67 kuruş, üst sınırı bin 809 TL 58 Kuruş. Biz Bin 447 TL 67 kuruş olarak sözleşmeli kameraman kadrosu ücreti belirlenmesini meclise sunuyoruz.”dedi.

Kameraman kadrosu açılarak bu kadroya yapılacak sözleşmeli personel alımında taban ücretten maaş verilmesine AK Parti'nin kabul, CHP ve MHP grubunun çekimser oylarına karşın oyçokluğu ile karar verildi.

57 BİRİM SATIŞ VE KİRALAMAYA AÇILIYOR

Belediye Başkanlığınca gündeme getirilen ek maddelerden birisi de yeni otogardaki 57 bağımsız birimin yani otogar içerisindeki çeşitli büyüklüklerdeki ofis ve yazıhanelerin satma ve kiralama işlemleri için Belediye Başkanlığı'na yetki verilmesi konusu oldu.

Başkan Yağcı gündemle ilgili şöyle konuştu:

Otogarın yapımı belirgin bir noktaya geldi. Bu otogarda işlem yapacak olanlar buradaki alanlarda kiralama yapma konusunda belediyemize müracaat ediyorlar.Biz otogar biraz daha şekillendikten sonra bu işlemleri gerçekleştirelim dedik ama normalde Ağustos ayında teslim etmemiz gereken projemizde bir uzama oldu. Aynı zamanda proje üzerinden duruma göre satışının veya kiralanmasının yapılması lazım. Bu konuya ilişkin olarak da meclisimizden kiralanacak veya satılacak ticari ve diğer alanlar için yetki talep edeceğiz.

Yeni otogar projemizi Ağustos ayında bitirmeyi planlıyorduk fakat planımızda bir aksama oldu ve çevre düzenlemeleri için biraz daha çalışacağız. Otogar projesi Bilecik Belediye Başkanlığı olarak yaptığımız büyük maliyetli projelerden birisi. Toplam olarak baktığımızda bittiğinde Kültür Kongre Merkezimizden sonra en yüksek rakamlı projelerden birisi de bu olacak.

“MARKA DEĞERLERİMİZİ TANITMAK İSTİYORUZ”

Yeni otogarda 57 tane bağımsız bölüm olacak. Kiralanacak ve satılacak olan bölümler arasında yazıhaneler, ticari mekanlar, tuvaletler ve diğer alanlar var. Aynı  zamanda da bu çalışmalara ilişkin olarak kaynak da oluşturacak bir çalışma. Muhtemelen öncelikli olarak yazıhaneleri satmayı düşünüyoruz. Ama kiralamalara ilişkin de görüştüğümüz bazı firmalar var. Şehrim de üretim yapan PORLAND gibi firmalar da var. Otogarın bir katı ticari alan. Bu ticari alanda hem şehrimizi tanıtıp hem de marka değeri olan firmalar tarafından güncel kullanım eşyaları satılacak firmalar tarafından da değerlendirilmesini istiyorum. Bunlar aynı zamanda alt kısımlarda olan bölümler veya üst kısımda bir firma komple almazsa belki de bölüm bölüm şeklinde Bilecik’teki diğer firmaların kendi ürünlerini teşhiri için alanlar da oluşabilir. Ama meclisimizden bu anlamda daha rahat ve yere basarak konuşma açısından meclisimizden satış ve kiralama noktasında yetkiyi birlikte talep ediyoruz. Meclisimizin takdiri uygun olursa bu konuya ilişkin gerekli çalışmaları yapacağız.”

Bilecik Belediyesi Temmuz ayı belediye meclis oturumda ayrıca yeni otogardaki 57 bağımsız birimin yani otogar içerisindeki çeşitli büyüklüklerdeki ofis ve yazıhanelerin satma ve kiralama işlemleri için Belediye Başkanlığı'na yetki verilmesi konusu da AK Parti'nin kabul, CHP ve MHP'nin çekimser oylarıyla oyçokluğuyla kabul edildi.

Ağustos ayında tatil yapacak olan Bilecik Belediye Meclisi, bir sonraki meclis toplantısını Eylül ayında gerçekleştirecek.

Belediye Başkanı Selim Yağcı oturumu, belediye meclis üyeleri ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ederek, kapattı.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam