OTUZBEŞ BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE GİRDİ

OTUZBEŞ BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE GİRDİ

Bilecik Atatürk İlkokulu'nda gerçekleştirilen karne törenine Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi Özcan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant ve İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak  öğrencilerle  karnelerini dağıttı.

"İldeki okullaşma oranımız Türkiye ortalamasının üzerinde"

Eğitim öğretim döneminin ilk yarısını sağ salim geçirmenin sevincini yaşadıklarını belirten Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Bilecik'te yaklaşık 144 okulda yaklaşık 35 bin öğrencinin karne sevinci yaşadığını ifade etti. Bilecik'in okullaşma oranında Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu belirten Güney, şöyle konuştu:

" Eğitim öğretim dönemimizin ilk yarısını bitirdik, önümüzdeki maçlara bakacağız. Bir sıkıntımız yok. Öğrencilerimize karnelerini güzel bir şekilde verdik. İnşallah çocuklarımız için verimli ve hayırlı olur.

 Yaklaşık 144 okulumuzda yine yaklaşık 35 bine yakın öğrencimiz var. Bu güzel bir oran çünkü okullaşma oranı olarak biliyorsunuz biz Türkiye'deki ortalamanın üzerindeyiz. Ayrıca 2 bin 150 ye yakın öğretmenimizde hizmet verdi. Ortaokul okullaşmamız yüksek ama okul öncesinde bütün ülkede olduğu gibi bir eksiklik var. Biz de onu arttırmanın gayreti içerisindeyiz. O da tamamlanırsa inşallah Avrupa standartlarında eğitim öğretim hizmeti vermiş olacağız.

"Her çocuğun bir kabiliyeti vardır"

Tabi sadece fiziki olarak da bunları vermek yetmiyor. Sadece eğitimi öğretimi vermek yetmiyor. Öğrencilerin diğer sosyal kültürel faaliyetlere de katılması gerekiyor. Milli Eğitim Müdürümüzün basına yaptığı açıklamada bu bilgilerde var. Biz çocuklarımızın sadece eğitim öğretimde değil her türlü sosyal kültürel faaliyetlerin içerisinde olmasını istiyoruz. Biz şuna inanıyoruz; her çocuğun mutlaka bir kabiliyeti vardır. Allah her çocuğa ayrı bir kabiliyet vermiştir.  Önemli olan onu ortaya çıkartabilmektir. Hepsinin belki matematiği, Feni iyi olmayabilir ama birinin matematiği birinin de edebiyatı iyidir. Önemli olan onun kabiliyetlerinin değerlendirilmesi, potansiyelinin ortaya çıkartılabilmesidir. Devlet olarak bizim görevimiz de bu. Milli Eğitim olarak amacımız; annesine babasına hayırlı, devletine milletine bağlı, en önemlisi kendi ayakları üzerinde durabilecek nesiller yetiştirebilmek. Çünkü bizim istikbalimiz buna bağlı. Bu çocuklara bağlı. Ben bu karne dönemimin ülkemize, başta çocuklarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Emeği geçen eğitimcimize, müdürümüze, öğretmenlerimize hatta hizmet eden şoförümğzde hizmetlimize bütün personelimize çok teşekkür ediyorum

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam