ÖZEL ÇOCUKLARIN BUZ PİSTİ KEYFİ

ÖZEL ÇOCUKLARIN BUZ PİSTİ KEYFİ

 

Bilecik Belediyesi tarafından ‘’Biz Birlikte Hareket Ediyoruz’’ etkinliği kapsamında ilk kez buz pisti ile tanışan Bilecik Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri keyifli anlar yaşadı.

Bilecik Belediyesi tarafından okullarından araçla alınarak, Park Vadi Eğlence Merkezine gelen çocuklar burada önce buz patenleri ve kaskları giydiler daha sonra gönüllerince kaydılar.

Özel eğitmenler eşlinde buz pistine çocuklar hem eğlendiler hem de buz pistinin keyfini çıkardılar.

  ‘’AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZI MUTLU ETMEK SOSYAL VE PSİKOLOJİK GELİŞİMLERİNE KATKI SAĞLAMAKTIR’’
Gerçekleştirilen etkinlik hakkında bilgi veren Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Cihan, belediye olarak birçok projeye imza attıklarını, fakat bu etkinliğin çok anlamlı ve farklı olduğunu belirtti.

Amaçlarının çocukları mutlu etmek ve onların sosyal psikolojik gelişimlerine katkı sağlamak olduğunu belirten Cihan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından öğrencilerin bundan sonra haftada bir gün Buz pisti etkinliğine katılacaklarını kaydetti.

Konuşmasında; “Bu proje kapsamında her hafta cuma günü saat 10.30’u gösterdiğinde özel eğitimli çocuklarımızı okullarından, evlerinden arabalarımızla alarak Bilecik Belediyesi Buz Pisti’nde getireceğiz.’’ İfadelerini kullanan Cihan; ‘’Burada çocuklarımızın sosyal ve psikolojik hayatlarına katkı sağlayabilmesi düşüncesiyle ‘Biz Birlikte Hareket Ediyoruz’ projesini hayata soktuk. Dolayısıyla ‘Biz Birlikte Hareket Ediyoruz’ projesi kapsamında biraz önce de ifade ettiğimiz gibi özel eğitimli çocuklarımızın hayatımızın bir parçası olan yavrularımızın mutlu olabilmeleri, sosyal ve psikolojik hayatlarına destek sağlayabilme düşüncesiyle bir işe koyulduk. Bizim işimiz hizmet etmek. Gücümüz, tamamen bu yavrularımız ve Bilecik’te yaşayan insanımız. Çocuklarımızı evlerinden ve okullarından arabalarımızla alıp burada gerçekleştirdiğimiz proje sonrasında yine aynı şekilde eğitmenlerimiz onlara burada eğitim veriyor, başlarında duruyor. Onların terapilerini gerçekleştiriyor ve aynı şekilde biraz öncede ifade ettiğimiz gibi çocuklarımızı buradaki işimiz bittikten sonra evlerine, okullarına ve annelerine teslim ediyoruz” dedi.

ÇOCUKLAR İLK KEZ BUZ PİSTİ İLE TANIŞTIKLARINI KAYDETTİ 

Bilecik Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde eğitim gören özel gereksinimli çocuklar ise Buz pisti ile ilk kez tanıştıklarını belirterek, sevinçlerini dile getirdiler.

Bundan sonra da buz pistine gelecekleri için büyük mutluluk duyduklarını dile getiren çocuklar Belediye Başkanı Nihat Can ve belediye çalışanları ile buz pisti yetkililerine teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam