Özel idareden “örnek memura” vefa yemeği

Özel idareden “örnek memura” vefa yemeği

Bilecik’te 19 seneden beri devlet memurluğu yapan Ünaldı için düzenlenen yemeğe, Vali Vekili Mehmet Taşdöğen, Belediye Başkan Vekili Nihat Can, Vali Yardımcıları Metin Çınar, Ekrem Ballı ve Mustafa Güney, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özdoğru, İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, İl Genel Meclisi üyeleri, daire müdürleri ve İl Özel İdaresi birim müdürleri ile personel katıldı.

“Musa Bey, genel sekreter olabilecek yetenekteydi.”

Açılış konuşmasını yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant, devlet memurluğu görevini son derece başarılı bir şekilde yerine getiren Ünaldı’ya teşekkür ettiğini söyledi.

Nalbant şöyle konuştu:

Bu akşam burada Musa ağabeyimizin emekli olması sebebiyle veda yemeğini düzenliyoruz. Musa ağabey yaklaşık 19 yıldır Bilecik'te çalışmakta olduğunu öğrendim. Artık kendisini bir Bilecikli olarak görüyoruz. 43 yıllık bir devlet memurluğu hizmeti var. Bu kadar yıl çalışabildiği için ne mutlu kendisine. Musa Bey'i nasıl anlatırım diye düşündüm. Şöyle anlatmaya karar verdim; Ben de yaklaşık 8 yıla yakın bir süre önce geldiğimde özel idare teşkilatlanmasını daha tamamlayamamıştı. Norm kadro sistemine daha geçmemişti. Kadroları oluşturmak için herkesi tanımanız gerekiyor. Toplantılarda arkadaşlara sordum. Özel idaredeki en önemli yer; encümen ve meclis kararlarının alındığı yerdir. Karar sayıları, toplantı sayıları gibi önemli konuları kim bilir bizim idaremizde diye sordular. Bütün arkadaşlar Musa Bey'in bu işi iyi bildiğini söylediler. Diğer bir nokta da biliyorsunuz trilyonlarca liralık ihaleler alınır. İhale işlerini kim organize eder diye sorduğumuzda bu işleri Musa Bey'in idare ettiğini söylediler. Daha sonra idarenin en hareketli yeri de gelen, giden evraktır. Burası sağlam olmazsa bütün evraklar kaybolur. Burasının organizasyonunu kim yapıyor diye sorduk. Herkes bu işlerin hepsini Musa Bey'in yaptığını söyledi. Bütçeler bizim için çok önemli bir konu. Bu işleri bugüne kadar kim yaptı diye sorduğumda İdari ve Mali İşler Müdürü Musa Bey dediler. Onun arkasından dedim ki insan kaynakları konusunda 657'yi bilen, soruşturmaları yapan, kademe ilerlemelerini, toplu iş sözleşmelerini yapan kimdir diye sorduğumuzda yine Musa Bey dediler. Ben, Musa Bey'in genel sekreter olabilecek kabiliyette bir insan olduğunu söylediğimde Musa Bey'in 8 yıl önce emekliliğinin dolduğunu söylediler. Musa Bey'e çalışmak isteyip istemediğini sorduğumda bana, Sayın genel sekreterim ben yaşım dolana kadar çalışmaya devam etmek istiyorum. Ben dincim, gönlüm genç, yaşama sevincim bitmedi, çalışacağım. "dedi. Tamam deneyelim dedim bende. Nasıl deneyeceğiz dedi. Halı sahaya maça gidelim dedim. Geldi, güzel de bir maç yaptık. Daha sonra,  son zamanlarda yapmıyoruz ama polis okulunda maçlara giderdik. Musa Bey en önde giderdik. Yürüyüşe çıkacağım bana eşlik edecek yok mu derdim, en önde Musa Bey gelirdi. Yaşama sevinci hala devam eden bir arkadaşımız, ağabeyimiz. En iyi devlet memuru seçimi yapılsa Musa Bey derim ben. Musa Bey hakikaten devlet memurluğunun hakkını sonuna kadar vermiş bir insandır. Kendisini tebrik ediyorum. Kazasız belasız, sorgulamasız bir ömür geçirdi. Ailesiyle birlikte daha nice yıllara, huzur içerisinde bir ömür geçirmesini diliyorum. Kendisine bir Bilecikli olarak devletimiz adına, milletimiz adına teşekkür ediyorum.

“Musa Bey,Yaşama dört elle sarılan bir insandı”

Nalbant’ın ardından konuşan İl Genel Meclisi Üyesi Zeki Uyanık ise “Böyle mutlu bir akşamda sizlerle beraber olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Biz, mecliste 2. dönemimiz olarak Genel Sekreter Yardımcımızı Müdür olarak tanıdık. Yazı İşleri Müdürümüzdü. Sağ olsun, çalışmasıyla, azmiyle, hayata küsmemesiyle, yaşama dört elle sarılan bir insandı. Bir şey söylediğinizde, o işle ilgili bilgisi az olsa bile, gerekli bilgiyi ediniz ve dönüş yapardı. Biz de 6 sene beraber çalıştık. Her şeyin bir zamanı var. Emekli oluyor. Bundan sonraki yaşamında ailesiyle, çocuklarıyla, torunlarıyla, eşi dostuyla beraber mutlu, huzurlu bir yaşam diliyorum. Kendisine uzun ömürler diliyorum. Tekrar teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. “dedi.

“Adımız memur, soyadımız emekli”

Vali Vekili Mehmet Taşdöğen , burada yaptığı konuşmada Musa Bey’in normal emeklilik süresi olan 25 yıl değil 43 yıl çalıştığını hatırlatarak, “Hakikaten bugün çok farklı bir ortamdayız. Ben tabi Musa Bey arkadaşımızı ancak 3 aydan beri tanıdım. Ama gördüğüm ilk anı hatırlıyorum, 14 Ekim 2014 günü gördüğümle, şu anda söylenenlerle aynı kanaati, izlenimimi devam ettirdiğimi söylemek istiyorum

Memuriyete girerken hepinizin bildiği gibi en az 25 yıl bu devlete bu millete, nerde görev verilirse orada hizmet etmek üzere devletle bir sözleşme yapmış oluyoruz. Bu sözleşmenin gereği olarak birçok ilde hizmetleri sürdürüyoruz. Ama Musa Bey kardeşimiz gibi 25 yıl değil 43 yıl hizmet etmek herkese kısmet olmuyor. Allah hepimize şanıyla şerefiyle, böyle güzel bir ortamda memuriyete veda etmeyi, kubbede hoş bir seda bırakmayı nasip etsin. Adımız memur, soyadımız emekli. Soy isim kolay kolay değişmez. Önemli olan bir ilin neredeyse fahri hemşerisi olmak sıfatına erişmiş bir arkadaşımız. 19 yıl gibi bir süre içerisinde, bu meşakkatli ve görev alanı çok geniş bir alanda hizmet etmiş, herkesin gönlünü almış, herkesle iyi diyalog kurmuş, gerek iş hayatında, gerek kamu hizmeti yaşamında çevresiyle, kurum ve kuruluşlarla çok iyi diyaloglar içerisinde bulunmuş ve örnek bir kamu görevlisi olarak gönül rahatlığıyla aramızdan manen ayrılıyor. Ama bundan sonra kendisi dileriz ki burada kalır ama Ankara’da yaşamına devam edecek. Kendisine Valilik adına bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki yaşamında ailesiyle çocuklarıyla torunlarıyla sağlık ve sıhhat içerisinde nice ömürler diliyorum.”

“Bilecikliler beni bağırlarına bastılar”

Son olarak söz olan Musa Ünaldı ise katılan herkese teşekkür ettiğini belirterek, “Başkanım, Sayın Genel Sekreterim, Değerli Daire Müdürü arkadaşlarım, çok kıymetli basın mensupları, özveriyle birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarım… Konuşmalarda bizi çok övdüler. Bu övgüye layık mıyız, bilemiyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz, bu şekilde gördükleri, bu şekilde tanıdıkları için. Ben böyle günlerde ne konuşulur onun provası falan yapmadım. Ancak 19 sene önce geldiğim Bilecik’te, Bilecikliler beni bağırlarına bastılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Sayın yöneticilerimize, sayın halkımıza, sayın kaymakamlarımızla, sayı valilerimizle olmak üzere Böyle bir geceyi bana düzenledikleri için Sayın Genel Sekreterime, Sayın Meclis Başkanıma, çok değerli mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. 18-19 yılım Bilecik’te geçti. Bana destek olan arkadaşlarımın hepsine, başta Sayın Valim olmak üzere yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Katılan herkese saygılarımı sunuyorum.”

Konuşmaların ardından Taşdöğen, Can, Nalbant ve Yıldırım, Ünaldı'ya hizmetlerinden dolayı çeşitli hediyeler verdi”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam