BAŞKAN YAĞCI’YA ”ÖZEL ÖDÜL”

BAŞKAN YAĞCI’YA ”ÖZEL ÖDÜL”

Türkiye’nin Yerel Yönetimlerinin Oscar’ları olarak bilinen ve bu yıl 8. Düzenlenen Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödül Töreni’nde; Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya, ”Kültür, Sanat ve Turizm Etkinlikleri kategorisinde ”Yılın Belediye Başkanı” ödülü layık görüldü.

Wyndham Grand İstanbul’da düzenlenen törende Belediye Başkanı Selim Yağcı, şu ana kadar almış olduğu onlarca ödüle özel bir ödül daha ekleyerek, gerçekleştirilen dev organizasyonda şehrimizi en iyi şekilde temsil etti.

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:

”BİLECİK’E ÖZEL BİR ÖDÜL DAHA KAZANDIRMIŞ OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Belediye Başkanı Selim Yağcı, verilen ödül hakkında yaptığı kısa değerlendirmede; ”Bilecik Belediyesi olarak, bu yıl 8.’si düzenlenen Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetimler Ödülü programı kapsamında yılın belediye başkanı ödülüne layık görüldük. Bilecik’imizi en başarılı şekilde temsil ettiğimiz bu önemli organizasyonda şu ana kadar almış olduğumuz ödüllere bir yenisini daha eklemiş olduk. Gerçekten Özel Kalem Dergisi son derece tarafsız olan ve bu anlayış doğrultusunda; uzman ve profesyonel denetmenlerin jüriliğinde gerçekleştirilen değerlendirmede Bilecik Belediyesi’ne bu ödülü layık gördü. Belediyemi tarafından şehrimize kazandırdığımız Osmanlı El Sanatları Merkezi projemiz de gerçekten kültür ve sanat şehri olan Bilecik’imize birçok yönden katkısı olan bir kültür ve sanat merkezidir. Çünkü, Osmanlı El Sanatları Merkezi’nde bizler tarihimiz, kültürümüz ve buradaki örf ve adetlerimizi tekrar gün yüzüne çıkarıyoruz. Osmanlı El Sanatları Merkezi’nde sanat ve marifet var.” ifadelerini kullandı.

BİLECİK BELEDİYESİ OSMANLI EL SANATLARI MERKEZİ

Bilecik Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Bilecik Belediyesi Osmanlı Kültür ve El Sanatları Merkezi, kuruluş ve kurtuluş toprakları olan Bilecik’te; şehrin kültür ve sanat hayatına renklilik ve zenginlik kazandıran cazibe merkezlerinden biri olmanın yanı sıra; Osmanlı Devleti’nin kuruluş toprakları olan Bilecik’te eski değerlerin, sanatsal ve el emeği ürünlerin tekrar gün yüzüne çıkarılarak yaşatıldığı ve gelecek nesillere aktarıldığı bir kültür ve sanat merkezi dir.

gerçekleştirilen Ahşap Boyama kurslarına katılan öğrenciler el emeği göz nuru ürünleriyle vakitlerini güzel geçirmenin yanı sıra ev ekonomilerine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyor.

Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan ve birçok alanda eğitimler verilen merkezde öğrenci ve ev hanımlarından oluşan kursiyerler, birbirinden güzel ve kullanışlı ürünler ortaya çıkarmanın yanı sıra ev ekonomilerine katkı sağlayacak ürünlerin hayat bulduğu

bir merkezdir.

Kullanılan malzemelerin de Bilecik Belediyesi tarafından karşılandığı kurslarda öğrenciler, boş vakitlerini dolu dolu geçirmenin yanısıra güzel bir sosyal aktiviteyi de gerçekleştirme imkanı veren Osmanlı El Sanatları Merkezinde; her dönem, ahşap boyama, seramik sanatları, dokumacılık gibi birçok alanda yüzlerce kursiyerin sertifika sahibi oluyor.

  1. Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödül töreninde birçok büyük proje ile yarışan Osmanlı El Sanatları Merkezi, ödüle layık görüldü.

AÇILAN STANTTA BİLECİK TANITILDI

Şehre kazandırmış olduğu fiziki eserlerin yanı Bilecik’in tanıtım ve turizmi noktasında da birçok faaliyeti sergileyen Bilecik Belediyesi, gerçekleştirilen ödül töreninde açtığı stantta Bilecik’i anlattı.

Birçok belediye başkanı ve idarecinin katıldığı dev organizasyonda açılan stantta Bilecik Belediyesi’ne ait yayınların yanı sıra, şehri tanıtıcı broşürler, şehre ait damak tatları ve şehrin kültür ve sanattaki zenginliğini öne çıkaran ürünler sergilendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam