• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Özel mor mavi etüt merkezi yeni yerinde

Özel mor mavi etüt merkezi yeni yerinde

Ertuğrul Gazi Mah. Ünver Sakak No:16’ya taşınan Mor Mavi Etüt Merkezi’nin açılışına Ak Parti, CHP ve bürokrasi kanadından pek çok isim katıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Özel Mor Mavi Öğrenci Etüt Merkezi Kurucusu Aliye Ayaz, “İlkokul ve ortaokul düzeyindeki tüm öğrencilere ve Bilecik’e katkı sağlamak için hizmet vermektir. Bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerinde bulundu.

 

“Çözümde tereddüt eden ailelere yardımcı”

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Selim Yağcı ise “Haftanın ilk gününde güzel ve özel bir olayı gerçekleştirmek için bir araya geldik. Gelişen dünya ve değişen şartlar her gün yeni çalışmaları gerekli kılıyor. Nesiller değişirken ihtiyaçları da değişiyor. Bazen biz büyükler yetiştirdiğimiz çocuklarımızın sorunları anlayamayacak noktaya geliyoruz. Amatör ruhun ötesine geçerek profesyonelleşmek ve uzmanlaşmak gerekiyor. Mor Mavi etüt merkezleri çözümünde tereddüt edilen konularda ailelerin yardımcı kuruluşu oluyorlar. Çocuklarımızı eğitim ve öğretim noktasında geleceğe daha iyi hazırlamak için onların sorunları çözmek için yapılan bir çalışmadır. Çocuklarımız için yapılan her çalışma çok değerlidir. Özel müteşebbislerimizin eliyle yapıldığında bir kat daha anlam kazanıyor. Bu anlamda Aliye Ayaz hanımefendi başta olmak üzere katkısı olan ve müteşebbis ruhunu eğitim hayatında ortaya koyan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu teşebbüsün hayırlara vesile olmasını, geleceğimiz noktasında önemli katkılar sağlamasını niyaz ediyorum.” Şeklinde konuştu.

“Sadece devlet değil özel şahıslar da işe el atmalı”

Etüt merkezlerinin önemine değinen Milli Eğitim’den sorumlu Vali Yardımcısı Mustafa Güney konuşmasında şu ifadelerde bulundu:

“ Son zamanlarda devlet artık milli eğitime daha çok pay ayırıyor. Özellikle Milli Savunmanın bütçesini geçmiş durumda. Ama uluslar arası rekabette bu bununla kalmıyor. Mesela dünyanın en gelişmiş ülkesi olan Amerika net milli gelirinin yüzde 12’sine yakınını eğitime ayırıyor. Sadece devlet değil özel şahıslar, özel teşebbüs ve sivil toplum bu işe katkı sağlıyorlar. Dolayısıyla devlet ne kadar yatırım yaparsa yapsın bizim bir kısmımız eksik kalabiliyor. Ülkemizin uluslar arası rekabette yerini alabilmesi için mutlaka özel teşebbüsün de işe el atması gerekiyor.

Etüt merkezleri ne işe yarar kısaca onu hatırlatmak istiyorum. Çocuklarımız okuldan çıktıktan sonra en iyi ihtimalle eve gidiyorlar. İnternet kafeye takılanlar var, sokaklarda gezenler var, kötü alışkanlık edinenler var. Dolayısıyla biz istiyoruz ki çocuklarımızın hepsi bir spor yapsın, güzel sanatların bir branşıyla ilgilesin. Spor için gençlik spor müdürlüğümüzün, kurumlarımızın imkanları var.

Güzel sanatlarla ilgilenmek isteyenler için halk eğitim merkezlerimizin kursları var. Derslerle ilgili de okul saatleri dışında çocuklarımızın bir denetmenin gözetiminde eksik kalan derslerini tamamlamasını istiyoruz. Dolayısıyla çocuklar başıboş kalmıyor ve derslerini daha iyi bir şekilde yapıyor. O yüzden etüt merkezlerinin açılması, niteliğinin artması milli eğitim olarak hedeflerimizle uyuşuyor. Aliye hanımdan bir başka beklentimiz de gelecek sene istihdam sayısını çoğaltması. En yakın zamanda da inşallah bir özel okul sahibi olarak bu işlere kendisini vermesini diliyorum.  Kısaca etüt merkezimizin çocuklarımıza, ülkemize hayırlı uyurlu olmasını diliyorum.”

Müftü Yardımcısı Asım Ceylan'ın yaptırdığı duanın ardından katılımcılar etüt merkezini gezdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam