ÖZEL ÖĞRENCİLER BUZ PİSTİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

ÖZEL ÖĞRENCİLER BUZ PİSTİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan ‘’Engelleri Aşıyoruz, Birlikte Hareket Ediyoruz’’ etkinliği kapsamında Bilecik Belediyesi Park Vadi Eğlence Merkezindeki Buz Paten pistinde gönüllerince eğlendi.

Belediye Başkanı Nihat Can da öğrencileri yalnız bırakmayarak, sevinçlerini ve heyecanlarını paylaştı.

Şu ana kadar sosyal belediyecilik anlamında birçok güzel etkinliği gerçekleştiren Bilecik Belediyesi tarafından  yapılan etkinlik ile Bilecik Özel Eğitim İş Uygulama Okulunda okuyan özel çocuklarımız gönüllerince eğlendi.

Özel öğrencilerin rehabilite ve adaptasyon konularında yardımcı olmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, öğrencileri Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can da yalnız bırakmadı. Özel öğrencilerle yakından ilgilenen Belediye Başkanı Can, çocukların yaşadığı  büyük mutluluk ve heyecana da  ortak oldu.

BELEDİYE BAŞKANI NİHAT CAN:‘’ÖĞRENCİLERİN YÜZLERİNDEKİ GÜLÜMSEME BİZLERİ DE MUTLU EDİYOR’’

Belediye Başkanı Nihat Can, gerçekleştirilen uygulama hakkında yaptığı açıklamada; etkinliğe katılan öğrencilerin yüzlerindeki gülümsemenin kendilerini de oldukça mutlu ettiğini belirterek, şunları söyledi: ‘’Bilecik Belediyesi olarak ‘’Engelleri Aşıyoruz, Biz Birlikte Hareket Ediyoruz’’ Dedik ve çocuklarımızı güzel bir etkinlik ile buluşturduk. Bilecik Belediyesi olarak her zaman birbirinden değişik ve güzel sosyal etkinlik projelerine imza atıyoruz. Bu kez de ilimiz Özel Eğitim Uygulama İş Okulunda okuyan değerli öğrencilerimizi Belediyemiz Park Vadi Eğlence Merkezindeki orijinal buz pistinde bir araya getirdik. Şu ana kadar bu tür bir etkinliğe katılmayan ve böyle bir atmosferi yaşayamayan çocuklarımızın yüzlerindeki tebessüm ve mutluluk bizleri de sevindirdi, mutlu etti. Şu ana kadar sosyal belediyecilik anlamında güzel çalışmaları gerçekleştiren Bilecik Belediyesi olarak işletmemiz ile birlikte bundan sonra da belirli bir takvim doğrultusunda bu çocuklarımızı haftada bir buz pisti ile buluşturmaya devam edeceğiz. Burada önümüzdeki dönemde de sürpriz ve birbirinden güzel aktivitelerin yapılacağı müjdesini vermek istiyorum.’’ İfadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANI NİHAT CAN’DAN ÖĞRENCİLERE HAFTADA BİR KEZ BUZ PİSTİ MÜJDESİ

Belediye Başkanı Nihat Can konuşmasında ayrıca öğrencilerin bundan sonra da haftada bir kez rehabilite ve sosyal yaşama katılmaları amacıyla buz pistinde ağırlanacağı bilgisini vererek; ‘’Bilecik Belediyesi olarak öğrencileri farklı etkinliklerde buluşturarak onlara kaliteli zamanlar geçirtmek için ayrı bir çaba harcıyoruz. Öğrenci kardeşlerimizi yalnızca bu etkinlikte değil farklı etkinliklerde de her zaman görmek istiyoruz. Bu kapsamda bize destek veren Vadi Park Eğlence Merkezi İşletmecisi Salih Bey’e de çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi İki haftada bir buz pistinde ağırlayacağız. Onların mutluluğu bizi daha çok mutlu ediyor. .Belediye olarak bu kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız” dedi.

 

ÖĞRENCİLERDEN BELEDİYE BAŞKANI NİHAT CAN’A TEŞEKKÜR

Buz pistine hayatlarında ilk kez ayak basan öğrenciler, renkli görüntülere sahne oldu. Ayakta durmakta zaman zaman güçlük çeken öğrenciler, öğretmenlerinin yardımıyla eğlencelerine kaldıkları yerden devam ettiler.

Kendilerine bu imkânı sağlayan Belediye Başkanı Nihat Can’a teşekkür eden öğrenciler, buz pistinde çok eğlendiklerini ve tekrar gelmek istediklerini ifade ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam