ÖZEN’DEN ÖRNEK PROJE
admin • 14 Temmuz 2011 18:30:22 
ÖZEN’DEN ÖRNEK PROJE

 

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Psikoonkoterapi Derneği Yönetim kurulu Başkanı Uzman Psikolog Sebahat Erler şunları aktardı:

“Kanser alanında psikolojik sürecin insan hayatındaki öneminin artık bundan sonra resmi olarak onkoterapi programıyla ve 27 üniversitenin proje ortaklığıyla başlayan çalışma Türk tarihinde ilk kez Bilecik’ten başlayacak kampanyayla 35 şehre doğru bugün yola çıkacak.

Turgut Özen Mermer Sanayi ve Ticaret A.Ş. sponsorluğunda başlayan Bilecik Valiliği ve Bilecik Belediye Başkanlığı himayesinde sürdürülecek olan projede kanser ile ilgili, kansere karşı mücadele ve önleyici tedbir modelli kampanya bugün saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’ndan vali ve belediye başkanının katılımlarıyla 35 şehre gezici tanıtım aracı yola çıkacak.

Ayrıca bir ay boyunca her Cuma ve cumartesi günleri yine Bilecik Cumhuriyet Meydanı’nda Bilecik’teki kanser hastalarına ve yakınlarına onkoterapistlerimiz tarafından hem evlerinde yani yatılı durumda tedavi görev hastalara evlerinde hizmet verecek hem de toplumu bilinçlendirme programında sabahtan akşama kadar uzmanlar stantlarda bekleyerek halkın sorularını yanıtlayıp toplumsal rehberlik boyutunda çalışmalarını sürdürecekler.

Bilindiği üzere Turgut Özen TBMM tarafından üstün hizmet ödülüne layık görülmüştü yapmış olduğu sosyal yaşam içerisindeki çalışmalarından ötürü. Ardından Psikoonkoterapi Derneği’nin 27 üniversite ile birlikte yaptığı bir seçim sonrasında Türkiye’de yaşama dokunan adam ünvanını ve ödülünü 18 Haziran’da İstanbul Yeditepe Üniversite’sinde aldı.

Kanser ile ilgili başlatılan kampanyada da kendisinin talebiyle birlikte sadece Bilecik’e değil tüm Türkiye’ye bir sosyal sorumluluk armağanı olarak sunmak istediği bir projeydi. Bu projenin planlamaları yapıldı ve komuta merkezi Bilecik olmak üzere buradan 35 şehre toplamda 72 meslek elemanı dağıtılarak onkoloji konusunda sıkıntı yaşanan alanlarda onkoloğu ve psikoloğu olmayan yerlerde köylerde ilçelerde kanser taraması ve yaşam bağı geliştirme programını onkoterapistimiz verecek.”

 
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x