Özgecan ve tüm kadınlarımız için ayağa kalkıyoruz

Özgecan ve tüm kadınlarımız için ayağa kalkıyoruz

 Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan gençlere Türkiye Kadınlar Birliği Bilecik Şubesi de destek verdi. Meydanda açıklama yapan Türk kadınlar Birliği Bilecik Şube Başkanı Ayla Ercan, artık Özgecanlar ölmesin, Hangi söz babanın, kızının mezarına sarılıp ağlamasını unutturabilir?”dedi.

“Hangi söz babanın, kızının mezarına sarılıp ağlamasını unutturabilir?”

Ercan şöyle konuştu:

“Kızımıza caniler, şerefsizler önce tecavüz etmiş, öldürınmüş, yetmemiş yakmış.

Bu acıyı ne dindirebilir? Herkes bu vahşete isyan ediyor. Hangimiz o ananın, babanın acısını dindirebiliriz? O annenin şu anki acısına ne merhem olabilir? Hangi söz babanın, kızının mezarına sarılıp ağlamasını unutturabilir?Bu cani, rezil yaratıklar cezasız kalmasın. Bu caniler tutuklanıp 5 yıl sonra cezaevinden çıkmasın. Yaşadıkları her günü ızdırap içinde yaşasılar. Testereyle kızlarımızı öldürmesinler. Evlere ateş düşmesin. Artık Özgecanlar ölmesin. Bu son olsun. Mekanın cennet olsun Özgecan. Zaten artık sen bir meleksin. Dilerim ki gittiğin yerde o son günü hatırlamazsın kardeşim.

Nurlar içinde yat.”

“Emine Baş için 25 Şubat’ta bir araya gelelim”

Açıklamanın ardından sloganlar eşliğinde Çarşı Çay Bahçesinde kadar yürüyen gençler burada da bir basın açıklaması gerçekleştirdi. TGB Bilecik Şubesi adına açıklamayı yapan Türkiye Gençlik Birliği Bilecik İl Sekreteri Esen Altıntaş,  “Özgecan'ı katleden zihniyetten kurtulmadıkça sonda olmayacaktır”dedi. Altıntaş ayrıca Özgecan Bozüyük’te eski eşi tarafından katledilen Emine Baş’ın 25 Şubat’ta gerçekleşecek olan davası için tüm Bilecik’in desteğini beklediğini belirtti.

“Özgecan'ı katleden zihniyetten kurtulmadıkça sonda olmayacaktır”

Altıntaş açıklamasında şunları kaydetti:

“Bugün Burada Özgecan Aslan'ın canice katledilmesinden duyduğumuz hüzün ve utançla toplanmış bulunuyoruz. Sadece Özgecan Aslan'ı değil meleğime toprak atmayın diyen bir babanın, canı çok yanmıştır keşke kurşunla öldürselerdi diyen bir annenin, tecavüze, aile İçİ şiddete, cinayete kurban giden nice kadınımızın acısını yürekten paylaşıyoruz.

Geçmişten günümüze artarak devam eden kadın cinayetlerinde Özgecan ilk değildir ve biliyoruz ki Özgecan'ı katleden zihniyetten kurtulmadıkça sonda olmayacaktır. Kadın cinayetlerinin son yıllarda 1400 kat arttığını ve bunun katlanarak devam ettiğini görüyoruz. Bunun en büyük suçlusu AKP hükümetidir. "Kızlar okuyunca erkekler evlenecek kız bulamıyor.", "Ben zaten kadın erkek eşitliğine inanmıyorum." Gibi söylemler kullanan AKP hükümeti ve yandaşları asıl suçludur.

Türkiye'yi şeyhler, dervişler, mensuplar, tarikatlar, tecavüzcüler ülkesi yapmaya çalışanlar, tecavüze ve katliama çanak tutanlar sevgiyi ve insanı ortaçağ zindanlarına hapsetmek isteyenler daha da zayıftır artık.

Vicdan Özgecan Aslan'ın masum gülüşüyle bizleri ayağa kalmaya çağırıyor!

Ayağa kalkıyoruz!

Kadınlarımızı bu karanlık rejimden cehennem zebanilerinin ayaklarının altından kurtarmak için ayağa kalkıyoruz!

Özgecan Aslan'ın ışığını söndüren Tayyip Erdoğanların bu karanlık saltanatını yıkmak için ayağa kalkıyoruz!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam