Özgen ile  Dursun arasında sudan sebepler durulmuyor

Özgen ile Dursun arasında sudan sebepler durulmuyor

Özgen, Ocak ayı meclis toplantısının sonunda söz alarak CHP eski belediye başkanları olan Necati Önen, İsmet Atak, Akın Olcay ve Yaşar Tüzün döneminde yapılan çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Eski belediye başkanlarının çalışma raporlarını başkan Yağcı'ya sunan Özgen, "Çamur at izi kalsın olmaz. Biz burada bütün meclis üyesi arkadaşlarımızı seviyoruz ama burada bir şey söylenirken dikkat edilmeli" dedi.

Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği yapan, Bilecik'in gelişi,mi için çaba harcayan herkese teşekkür ediyorum. Aramızdan ayrılanlara da rahmet diliyor, şükranlarımı sunuyorum.

Bizler CHP grubu olarak kimsenin eksisinden artı yaratmaya çalışmadık. Kimseyle kişisel olarak uğraşmadık. Geçmiş dönemlerde meclis üyeliği yapıp belediyede çalışan, belediyeye ait yerlerde kiracı olan medyada çıkan haberleri belediye meclis kürsüsüne taşımadık. Burası kişilerin kazanabileceği bir yer değil. Bu salon, bu kürsü Bileci,k'in geleceğinin şekilleneceği yapacağımız eserlerle çocuklarımıza miras bırakacağımız bir yerdir. Doğru yapılan şeyleri takdir etmesini bildiğimiz gibi yanlışların da takipçisi olacağımızı bilmeniz düşüncesiyle belediyemizin en alt biriminden en üst müdürlerimize, daire, müdürlerimize, belediye meclis üyelerimize, beeldiye başkanımıza verdiği emeklerden dolayı teşekkür eder, basındaki emekçi arkadaşlarımıza da bizlerle beraber olup Bilecik halkına bilgi vermekte aracı oldukları için teşekkür ediyor, huzurlarınızda 2015 yılının Bilecikli yurttaşlarımıza esenlikler getirmesini diliyorum.

CHP döneminde toplanmayan su paraları nerede?

Özgen'in ardından sözü alan Ebu Talip Dursun söylediği sözlerin her zaman arkasında olduğunu fakat yapmış olduğu iddiaların kişisel olmadığını vurguladı. Dursun, "CHP dönemine yüzdeye vurulduğu zaman yüzde 50 su parası toplanmış. Bizim dönemimizde bu paraların hemen hemen hepsi toplanmış. Peki soruyorum bu paraların yüzde 50'si nerede?  Bu yüzde 50 piyasada yok. Artık eski Bilecik yok, yeni Bilecik var. Büyük Bilecik var, büyük Ertuğrul var. Amerika'sı, İsrail'i, gezicisi, paralel ikim gelirse gelsin büyük Ertuğrul'un yükselişini engelleyemez. Herkese saygılar sunuyorum."

Başkan Yağcı," Ebu Talip Bey iddialarını kanıtlar"

Özgen, Dursun'un iddialarını kanıtlamasını isteyerek, " CHP'li belediye zamanında CHP'lilerden su parası alınmadı diyorsanız bu doğru bir kavram değil" dedi.  Başkan Yağcı bunun üzerine ise Dursun'un bu sözlerini kanıtlayabileceğini belirterek " Sırtı kara CHP'li olan herkesten alınmadı diye bir şey olmadı ama alınmayanlarda vardı. Bugün Ak Parti  ve MHP'li grupların içerisinde olanlardan da belki o dönem su parası alınmamış olabilir" ifadelerinde bulundu. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. SU PARASI – SU PARASI ALMADIGIMI BU HABERI OKUYKUNCA O ZAMAN ENCUMEN UYESI OLAN BABAMI RADAGIMDA ALDIGIM CEVABI SIZE DIRKET AKTARIYORUM NE SUPARASI ALMAMASI BIZ OZAMAN HUZUR HAKLARIMIZI BILE ALMADIK. ESER NE DIYE SORANLARADA SORMAK ISTIYORUM YENI YERLESIM YERI OLAN TOKI NIN PLANLARI NE ZAMAN ATILMIS BELEDIYE KULTUR SITESI NE ZAMAN INSA EDILMIS….

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam