Özkeskin Keskin Konuştu!

Özkeskin Keskin Konuştu!

“Ya ben Gölpazarı’nı alır götürürüm ya da Gölpazarı beni alır mezarlığa götürür”

Milliyetçi Hareket Partisi Gölpazarı Belediye Başkan Adayı Sinan Özkeskin İlçelerinde kapatılan Jandarma Taburu’nun yerine açık cezaevi gelmesinin kararının İl Genel Meclisi toplantısında oylanıp (11-9) kabul edilmesinin ardından gazetemizi ziyaret ederek bu karara EVET diyerek imza atanlara esti gürledi. Özkeskin’in Ak Partili İl Genel Meclisi üyelerine sitem dolu açıklamaları başta Gölpazarı’nda olmak üzere çok ses getireceğe benziyor. Milliyetçi Hareket Partisi Gölpazarı Belediye Başkan Adayı Sinan Özkeskin’in projelerini, seçim çalışmalarını ve 30 Mart’ta seçimleri kazanacağı takdirde ilk icraatının ne olacağını anlattığı gazetemiz muhabiri ERHAN TOKA ile yaptığı röportajı:

Toka: Bilecik Milliyetçi Hareket Partisi eski Merkez İlçe Başkanı şimdi Gölpazarı Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Sinan Özkeskin gazetemize hoş geldiniz. Sinan başkan seçimlere az bir süre kaldı Gölpazarı’nda seçim çalışmalarını sürdürüyorsunuz. Gölpazarı’na partinizin grup başkanvekili sayın Oktay Vural, TBMM Başkanvekili Meral Akşener olmak üzere Genel Başkanınız da geldi. Biz de basın olarak takip ettik. Yaşadığımız bu 30 Mart sürecini bir de sizden dinleyelim.

Özkeskin: Yaşadığımız süreçte Milliyetçi Hareket Partisi tam manasıyla harekete geçmiştir. Bu bizim burada Milliyetçi Hareket Merkez İlçe Başkanlığından başlamak üzere güzel bir gün yakaladık bundan sonra da iyi olacak. Hepimiz partimize, memleketimize sahip çıkıyoruz, vatandaşın dertlerini dinliyoruz ve dinlemeye devam edeceğiz. Bundan sonra da hedefimiz 30 Mart’ta  başta Bilecik olmak üzere civardaki bütün Belediyeleri Milliyetçi Hareket Partisi’ne katmak olacak. Gölpazarı’nda bugüne kadar siyasi manada çok hareketsiz bir siyasi hayat vardı. Milliyetçi hareket Partisi siyaset ortamına girdikten sonra Gölpazarı’nda çok şey değişti. Vatandaşlara tek tek gidip kapı kapı anlattık. Gölpazarı’nın niçin geri bırakıldığını söyledik. Bizi dikkatle dinlediler, takdir ettiler.

“Gölpazarı’nın AKP’li yöneticileri “ya ne oluyor” niye demiyorlar?”

Bugüne kadar gelmiş geçmiş Belediye Başkanları merkezler tarafından yalnız bırakılmıştır. Gölpazarı’nda bir şeyler yapılmadıysa Bilecik’in merkez olarak yardımcı olmayışındandır ama şu parti ama bu parti ben parti ayırmıyorum. Bundan sonra bizim partimiz, bizim Parti İl merkezimiz, genel merkezimiz bize nasıl sahip çıktıysa Allah’ın izniyle Gölpazarı’na da sahip çıkacak.

“Bugüne kadar yapılmayan yatırımlar Gölpazarı’na gelecek, bu konu da iddialıyız”

Bugüne kadar yapılmayan yatırımlar Gölpazarı’na gelecek, bu konu da iddialıyız. Bunların ilk başında da organize sanayi bölgesi var. Gölpazarı 3-5 sene içerisinde 11 binden 6 bine düşmüş bir nüfusa sahip ilçemiz. İktidardakiler bu memleket niye böyle oldu diye bir merak edip sormuyorlar? Gölpazarı’nın AKP’li yöneticileri “ya ne oluyor” niye demiyorlar?

Hala bu arkadaşlar iktidarın peşinde koşuyorsa ben bunu hayretle karşılıyorum. Sormaları lazım buradaki arkadaşlar da bizim mahalle arkadaşlarımız. Geçen bakanımız geldi. Bakanımızın söylediği 4 tane proje var. Bunlardan bir tanesi benim bildim bileli Akçay köşesi yani yılan hikayesine dönmüş bir proje. Arkasından bir gölet projesi var. Doğalgaz projesi ve su şebekesi. İnsanın olmadığı yerde tarımı kime yaptıracaksın? Tarımda sulamayı yapacaksak neye göre yapacağız insanın olmadığı yerde. Bütün çoluğumuz çocuğumuz buralarda 500-800 liraya çalışıyor. Dün bir arkadaşın yanına gittik, çocuklar ağlıyor ve bekar bu adam. Gelmiş ihtiyar bir anası, babası var abi gidiyorum geliyorum paramın yarısını oraya veriyorum diyor. Burada geliyor organizede çalışıyor. İçler acısı bir durum var Gölpazarı’nda. Evleri tek tek geziyoruz, evler de aynı şekilde.

“Devlet bunu hiç mi ne oluyor ne gidiyor diye tahlillerde, şurda burda tespit etmiyor?”

 Bu dört projenin Gölpazarı’na katkı yapacak bir şey varsa bugün sizde söyleyin yani Doğalgaz ise milletin cebinden para çıkacak, barajsa tarımı kime yaptıracağız. Bir tane yapılması gereken asli proje var. O da su şebekesinin altyapısının yenilenmesidir. Bunu daha önce gelen arkadaşlar yapmak için uğraştılar ama gelen paranın, yardımın olmayışından dolayı yapamadılar. Bu su hatları kanser üretiyor. 1967’lerde takılmış pik borular. Biz evlere gidiyoruz suyu açıyoruz birkaç gün dursun sapsarı küf akıyor. Bir devlet bunu hiç mi ne oluyor ne gidiyor diye tahlillerde, şurda burda tespit etmiyor? Böyle bir durum var size, biz yardımcı olalım da şu tesisatı yenileyelim niye gelmiyor demiyorlar? Çok üzücü bir durum. Gölpazarı’nın durumu içler acısı..

Toka: Sayın Özkeskin projeleriniz nelerdir?

Özkeskin: Bizim projelerimiz Allah nasip ederse ilk önce insanları istihdam sahibi, iş sahibi yapmak. Bunun olması için de bir takım iş yerlerinin açılması gerekiyor. Nereye kadar insanları taşıya taşıya bu hale getireceksin? Madem tarım bölgesi ise tarıma dayalı bir sanayi yap. Reçelini, salçasını, konservesini, turşusunu, meyve suyunu yap. İlçemizde bir soğuk hava deposu bile yok. Bizim çiftçimiz malını İznik’teki soğuk hava depolarına götürüyor.

“İlk yapacağım işlerin başında İlçemize bir soğuk hava deposu yapmak geliyor”

İlk yapacak iş Gölpazarı’nda budur daha sonra mahallelerimizle ilgili çalışmalarımız var tabi bu altyapı tesisi de bunların içinde olmak üzere insanları bir araya getirmek için mahalle konakları, Allah nasip ederse her mahalleye bir mahalle konağı yapmayı düşünüyorum. Biz de bu işi götürecek kişiler kadınlardır. Kadınlar bizde daha çok sahip çıkıyor bu işlere. Mahallelerde kadınların toplanmasını tespit edip günlük ne sorun varsa bizzat aylık, haftalık Belediyeye iletilmesi ve sonra da bunlara çözüm bulunması bizim hedefimizdir.

“Allah nasip ederse biz bu kapalı pazarı yapacağız”

Bizim bir pazarımız var batağın içinde Pazara gidiyor millet. Asıl yapısı kapalı pazar ama dediğim gibi hep muamma işlerle uğraşıldığı için yapılmadı. Allah nasip ederse biz bu kapalı pazarı yapacağız. Vatandaşlarımın helal oylarını istiyorum. Yolun kenarında bir çöplüğümüz var bu çöplükle ilgili ciddi çalışmalarımız olacak.

Toka: Çocuklarla, yaşlılarla ilgili projeleriniz var mı?

Özkeskin: Çocuklar park istiyorlar birkaç mahallemizde park sıkıntısı var. Gerçekten öğrencilerin, çocukların buralarda eğlenebilmeleri için birer park yapmayı düşünüyoruz. Ayrıca üniversitenin etrafını biz bizzat gezdik. Yollar çamur içinde orası yapılmış öbür tarafı yapılmamış.

“Mağdur durumda olan gençlere Belediye olarak sahip çıkacağız”

Bunları ele alacağız, üniversiteli gençlere memleketimizin hangi yanından gelirse gelsin çok mağdur durumda olan gençlere de Belediye olarak sahip çıkacağız, biz de öğrencilik yaptık. Ekonomik durumu iyi olan arkadaşlar zaten mevcut iyi pansiyonlar var burada kalıyorlar ama mesele hizmetse bunlara da sahip çıkmak lazım.

Bizim yaşlılarımızla olan çalışmalarımızda ise şöyle: İlçemizde bizim yaş oranımız yüksek. Yalnız kalan yaşlılarımız için Belediye ile direk olarak irtibata geçecek bir hat düşünüyoruz. Yaşlılarımızın iyi olup olmadıklarını öğrenmek için direk olarak belediyeye haber verebilecek bir hat oluşturmayı düşünüyoruz.

“İnsanlara önce balık vermeyi öğretmeyin, balık tutmasını öğretin”

Zaten bir yerde insanları istihdam edip iş sahibi yapabiliyorsanız insanlar kendi kendilerine bir şeyler yapmaya başlar ama zaten karnı aç doymayan bir adam anca muhtaç olur. Bir Çin atasözü var onu ben çok beğenirim. İnsanlara önce balık vermeyi öğretmeyin, balık tutmasını öğretin diyor. Şu anda hükümetin yaptığı Gölpazarı’na olan olay bu yani. Çalışacak ortamı sağlamadan ne olacak? Hırsız olacak, düzeni bozan insan olacak bu tip şeyler olacak. İlk önce gençlere sahip çıkmalıyız.

Toka: Gölpazarı’nda Veli Küçük paşamızın büyük katkılarıyla getirildiği söylenen tabur kapandı. Adı geçen yere İl Genel Meclisi toplantısında 11-9 gibi bir oylamayla açık cezaevi getirilmesi kararı geçti, orası Adalet Bakanlığı’na tahsis edildi. Bununla ilgili bir şeyler söylemek ister misiniz?

Özkeskin: Gölpazarı için bugüne kadar benim bildiğim en büyük talihsizliklerden bir tanesi de budur. Bir memleketi tek giriş noktası olup ve şehir merkezinde kalan bir yeri hapishane, açık cezaevi yapmak hangi akıla sığar, böyle bir zeka olur mu? Bir adım mahallenin dibi artı koskoca saha. 3 bin dönüm sahadan bahsediyorlar. Orda 200 dönüm özel idareye ait yer var zaten. Vatandaşlar bunlara burayı hapishane olsun, insanları buraya hapsetsinler diye vermediler.Askeri sevdiği için oraya verdi yerlerini. Evet Veli Paşamızı sevdiği, askeri sevdiği için oraya sahip çıktı verdi. Şimdi aynı yeri alıyorsun cezaevi yapıyorsun.

“Gerek yok zahmet etmesinler zaten Gölpazarı cezaevi durumunda”

 Gerek yok zahmet etmesinler zaten Gölpazarı cezaevi durumunda çevreyi şöyle çevirsinler Sakarya’dan bu tarafa. Zaten cezaevi insanlar cezaevinde yaşıyor oraya getirmenin bir manası yok artı orası güzelim okul tesisleri. Okul yapın yukarıya taşımışsınız tepede çocuklar bayıra çıkıp gidip geliyorlar. Büyükmüş küçükmüş büyükse 200 dönüm özel idarenin yerini verirsin oraya ya da ne kadarıysa kesersin oradan ille de şart değil ki kendine göre yaparsın. Binalar çokta bir üniversitenin neyi yok kampüsü, yatakhanesi, spor tesisleri, şusu busu var hepsini yap ama gaye bu değil gaye Gölpazarı’na zarar vermek. Gölpazarı’na nasıl zarar verilirse verilsin ama bir şekilde verilsin mantığı.

“Vicdanları bundan sonra hiç rahat olmayacak, Başta da Ak Parti İl Genel Meclisi üyesi Nuri Arslan olmak üzere"

Bizim kendi siyasi arkadaşlarımız da benim onlar hepsi arkadaşlarım, mahalle çocukları. Bunlara alet oluyorlar. 30 senedir siyasette aynı tip şahsiyetler bunlara sanki Gölpazarı’na bir şey getirmiş gibi ayaklarına gidiyorlar. Yenilensin, iyi zekalar çıksın, çalışan, koşturan insanlar çıksın oturduğun yerden siyaset yapılmaz ki, Gölpazarı’nda oturduğun yerden siyaset yap. Ben bu okul işine çok üzüldüm burada da bu arkadaşlar biri kendi asker arkadaşımdır benim, Pazaryeri’nden Hüseyin Ünal. Diğerleri de merhaba dediğimiz arkadaşlar. Vicdanları bundan sonra hiç rahat olmayacak. Bunu burada samimiyetle söylüyorum. Başta da İl Genel Meclisi arkadaşımız Nuri Arslan olmak üzere. Bazıları hala iyi olacağını söylüyorlar, bu konuyu Allah ömür verirse 3-5 sene sonra senle de konuşmayı nasip etsin.

Gölpazarı ilçemizde yaş oranı yüksek. Her insan gibi büyüklerimiz de bizlerden ilgi bekliyor. Bu durumda ilk ilgi bekleyeceği yer zaten Belediye. Belediyemizin kapıları sonuna kadar onlara açık olacak. Her ay bu büyüklerimizi Allah nasip ederse Edirne Selimiye’den, İstanbul Eyüp Sultan’dan Konya, Urfa’ya kadar gezmelerini, buraları görmelerini hatta yanı başımızda Ak Şemsettin türbesi, Dursun Fakıh türbesi gibi. Bu yerleri görmeleri için kendilerine organizasyonlar yapacağımı buradan kendilerine iletmek isterim.

“Kendilerine şu andan itibaren söz verebilirim böyle bir şey yapacağım inşallah”

İlçemizde bir de sağlık yatağı ile ilgili bir gelişme var vatandaşlarımız çok teveccüh ediyor. Şimdi bu sağlık yatağını alan var, alamayan var. Bu tesis bugün durur yarın gider ne olur ne olmaz ama Gölpazarı’na böyle bir şey lazımsa bütün vatandaşlarımızın bu yataklardan yararlanabileceği bir tesisi temin etmeyi kendilerine şu andan itibaren söz verebilirim böyle bir şey yapacağım inşallah. Romatizma gibi bazı hastalıklara çok iyi geldiği söyleniyor. Bunlarla ilgili etrafımızda Sarıcakaya, Taraklı, İnegöl de kaplıcalar var. Ben biliyorum bunlar kendi imkanlarıyla gidip gelmeye çalışıyorlar ama böyle bir organizasyon olsa daha güzel olur. Vatandaşlarımızın, bilhassa bayanlarımızın istediği Gülmüş yolu. Gölpazarı’nda o kadar yer var. Kardeşlerimizin böyle yürüyebileceği, gezeceği bir yer yapmak zor değil. Bunu da kendilerine yapmayı şu andan itibaren taahhüt ediyorum.

Piknik alanı yok. Her yer yeşillik, çamlık böyle bir tertemiz hava. Her ne hikmetse bir piknik alanı hiç düşünülmemiş, düşünülmedi de şimdiye kadar. İnşallah bunu da yapacağız.

“Milletvekilimiz Bahattin Şeker’in bugüne kadar Gölpazarı’na yaptıklarını bütün halkımız biliyor”

Bizim bu seçime girerken siyasi hayatımızda sayın Milletvekilimiz Bahattin Şeker’in destekleri çok oldu. Bugüne kadar Gölpazarı’na yaptıklarını bütün millet biliyor zaten. Kapalı spor salonundan tek tek söyleyeyim, top sahasından, memleketin köprüsünü bile Bahattin Bey yaptı. Eğer bunlarda yapılmamış olsaydı Gölpazarı tamamen şöyle baktın mı tepeden köy gibi görünüyor. Biz bu hususta kendisiyle çok iyi bir çalışma içerisindeyiz gerek İlçe yönetimimiz gerek şahsım her zaman da arkasındayız, arkasında olacağız çünkü memleket inanıyor ki buraya bir şey yapılırsa sayın Milletvekili Bahattin Şeker tarafından yapılır. 12 senedir de hükümetimizdeki Milletvekilimiz sayın Fahrettin Poyraz’dan bunu görmedik.

“Hüseyin Şensoy kardeşimize destek vermelerini kendilerine buradan canı gönülden rica ediyorum”

 Bilecik’te yaşayan aşağı yukarı her 5 kişi Gölpazarlı. 7-8 bin civarında oy veren insan var. Bunlar beni tanırlar hepsine saygılarımı sunuyorum. Bu dönem daha evvel kime oy vermiş olurlarsa olsunlar bu dönem Milliyetçi Hareket Partisi Bilecik Belediye Başkan Adayımız Hüseyin Şensoy kardeşimize destek vermelerini kendilerine buradan canı gönülden rica ediyorum. İnşallah kendisi de çok sevdiğim, çalışkan insandır. Onunla da beraber çalışacağız inşallah, Gölpazarılı hemşerilerimden talebim budur.

Toka: Sayın Özkeskin yapacaklarınızın bir kısmını anlattınız. Seçmenleriniz, hemşerileriniz teveccüh gösterdi Allah nasip etti diyelim. 30 Mart akşamı seçimden başarıyla çıktınız ilk Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdunuz da ilk önceliğiniz ne olacak?

Özkeskin: Belediyeyi Allah bize nasip ederse oraya gidersek ilk önce parti rozetimizi çıkaracağız. Herkesin Belediye Başkanı olma gayreti, çabası içerisinde olacağız zaten öyle olması lazım. Günümüzdeki siyaset anlayışına bakarsak sen benden değilsen şöyle dur bendensen böyle dur. Böyle bir siyaset anlayışı olmaz bu insanları ayrıştırır. Biz insanlarımızı, kardeşlerimizi hep bir araya getireceğiz. Daha sonra hep beraber Allah nasip ederse Belediye hoparlöründen Andımızı okutacağız. Böyle bir şey yapmayı bir Türkiye Cumhuriyeti evladı olarak yapmayı düşünüyorum bu da tabi hemşerilerimizin hedefleri her zaman dediği gibi yapacağım işleri ilk önce hemşerilerime soracağım dedim, hemşerilerime sormadan yapmayacağım dedim daha evvel ki beyanlarımda.

“Yapacağım şeyleri ilk önce onlara soracağım”

 İnsanları bir arada toplayıp fikirlerini alırsanız çok fazla çok daha güzel fikirler çıkar ama ben bilirim başkan oldum derseniz hiçbir fikir çıkmaz. Ben her zaman şaşırmışımdır. Belediye başkanı kazanır, şöför olur veya herhangi bir meslekten olur. O güne kadar şöfördür. Belediye Başkanlığına oturduğu her ne hikmetse harita mühendisidir, ekonomi uzmanıdır, her şeyi o bilir böyle bir zihniyet olmaz. Memlekette kim hangi işi yapıyorsa bu işin uzmanıyla çalışacak. Allah nasip ederse biz böyle yapacağız. Adaylarımız çok değerli. Beraber memleketi ileriye götüreceğime Gölpazarı’nın önüne geçmeye çalışsalar daha her ne şartta olursa olsun ileri götüreceğime inanıyorum ya ben bu Gölpazarı’nı alır götürürüm ya da Gölpazarı beni alır mezarlığa götürür bu kadar da iddialıyım. İnşallah hayırlısıyla Allah bize bu görevi nasip etsin.  CANER ALKAN

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam