PAZARCIK TÜRKÜSÜ GELİYOR

PAZARCIK TÜRKÜSÜ GELİYOR

“Akıntürk Production” şirketinin kurucusu ve sahibi olan Akın Akıntürk, bugüne kadar sayısız çalışmaya imza atmış önemli bir sanatçı olarak göze çarpıyor. Gümüşhaneli olan sanatçının kendi besteleri ağırlıkta olmak üzere “Aleyna, Asi Çocuk ve Okeanid” isimli üç tane albümü bulunuyor.

Akıntürk: “İlçenin gururla söyleyebileceği bir türkü yazmak istiyorum”

Akıntürk, Pazaryeri halkının sıcak kanlılığından çok etkilendiğini, özünü kaybetmemiş insanların yaşadığı ve eşsiz doğasının bulunduğu Pazaryeri ilçesi için gururla söyleyebileceğimiz bir türkü yazmak istediğini ifade etti.

Yalçın: “Pazarcığımız bir Türküyü hak ediyor”

Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın ise konu hakkında yaptığı açıklamada; “Buram buram tarih kokan, hem kuruluşa, hem kurtuluşa ev sahipliği yapan, marka olmuş bozası, helvası, şerbetçi otu, boncuk fasulyesi, tadına doyum olmayan çileği, oksijen deposu doğa harikası ormanları ve göletleri, toprağın maharetli ellerde sanata dönüştüğü Kınık Çömlekçiliği, Dereköy Ağaç oymacılığı, bağrından çıkmış değerli insanları ve bozulmamış dokusu ve gelenekleriyle başkadır benim ilçem. Yani kısaca Pazarcığımız bir Türküyü hak ediyor. Allah’ın izniyle bu çalışmayı başlattık. Hep birlikte başaracağız Pazaryeri kazanacak” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. PAZARYERİ DEYİNCE AKLIMA – pazarcık deyince aklıma brokrasi geliyor siyaset geliyor önemli brokratlarıı 2 tane bakanı varr
    AMA FAYDASI YOK İŞTEE

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam