• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
PAZARYERİ BELEDİYESİ’NİN BORCU AÇIKLANDI

PAZARYERİ BELEDİYESİ’NİN BORCU AÇIKLANDI

Pazaryeri Belediyesi Meclis salonunda ki ilk toplantı Belediye Başkanı Zekiye Tekin başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya, MHP li 5 üye, AK Parti’li 2 üye, İYİ Parti’li 1 üye katıldı. Ak Partiden Belediye meclisine seçilen Orhan Mergen’in  istifa ettiği yerine ondan sonraki üyenin geleceği belirtildi.

Nisan ayı İlk Meclis toplantısı 14 gündem maddesi ile açıldı. Toplantıda, Meclis başkan vekillerinin seçimi, meclis kâtiplerinin seçimi, İmar komisyonu üyelerinin seçimi, Belediye encümen üyelerinin seçimi, belediyeler birliği üye seçimi, karasu birliği üye seçimi, TKB meclisine üye seçimi, 2018 yılı faaliyet raporunun kabulü ile dilek ve temenniler konuları görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Meclis Başkan vekilliklerine (MHP)Volkan Onur, Mehmet Duvan, Meclis katip üyeliğine (MHP) Volkan Onur, Gökhan Değirmen, (yedek) Bayram Benli, Mehmet Uzun, İmar Komisyonu üyeliklerine (MHP) Mehmet Uzun, Mehmet Duvan, (AK Parti) ERkan Karakaş, Plan Bütçe Komisyonuna  (MHP) Gökhan Değirmen, Bayram Benli, (AK Parti) Selami Özdil, Bilecik Belediyeler Birliğine Bayram Benli, Selami Özdil, Tarihi Kentler Birliğine Volkan Onur, Selami Özdil, oy birliği ile seçildiler.

Başkan Tekin, 2018 yılı faaliyet raporunu okuyarak eski Başkan Muzaffer Yalçın’a yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti ve bütçe oy birliği ile onaylandı. Belediye’nin geçmiş yıllardan bu güne devreden 7,290,404 lira borcuna karşılık 1,379,000 lira alacağı olduğu meclis üyelerinin huzurunda okundu. Dilek ve temenniler bölümünde meclis üyeleri ilçede ki halkın muzdarip oldukları çeşitli konuları konuşarak giderilmesi için fikir birliğine vardılar. Başkan Tekin, ” inşallah bundan sonra daha yaşanabilir bir pazaryeri için birlik beraberlik içinde güzel işler yapacağımıza inanıyor hepinize katılımınız  teşekkür ediyor ilk meclisimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. Toplantıyı MHP ve AK Parti ilçe başkanları da takip etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam