Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Pazaryeri Hilmi Duralioğlu Anadolu Lisesi velilerinden taşımalı sistem tepkisi
Sosyal Medyada Paylaş
9 Kasım 2013
admin

Pazaryeri Hilmi Duralioğlu Anadolu Lisesi velilerinden taşımalı sistem tepkisi

Gürcan, Bozüyük Güneşspor Kulübü kafeteryasında düzenledikleri okul aile birliği toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, Pazaryeri Hilmi Duralioğlu Anadolu Lisesi'nde 125, diğer okullara ise 20 öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi.

Geçen yıl öğrencilerin taşımalı sistem ile Pazaryeri'ne gittiğini ve bu yıl taşımalı sistemin iptal etmesiyle öğrenci ve velilerin mağdur edildiğini söyleyen Gürcan, şöyle konuştu:

"Geçtiğimiz yıl öğrencilerimiz, taşımalı sistem ile Pazaryeri'ne gidiyordu. Bu yıl da taşımalı sistem devam ettiği ancak okulların açılmasından 1,65 ay sonra okul yönetimi velilerle toplantı yaparak genelgede ilçeden ilçeye taşıma yapılamayacağını ve sistemin iptal edildiğini söyledi. Genelgeyi incelediğimizde böyle bir ibarenin olmadığını gördük. Bu yüzden öğrencilerimiz, kendi imkanlarımızla tuttuğumuz servislerle Pazaryeri'ne gitmeye başladı. Her veli, yemek ve servis için yaklaşık 250 lira ödemek zorunda kaldı. Birçok veli bu ücreti ödemekte zorluk çekiyor. Bu nedenle yaşadığımız mağduriyetin giderilmesi için gerekli mercilere dilekçeler yazdık. Bir an önce bu sıkıntının giderilmesini istiyoruz." AA

 

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım