PAZARYERİ KİCK BOKSTA TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

PAZARYERİ KİCK BOKSTA TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Antalya’da yapılan Türkiye Açık Kick Boks Turnuvasında Pazaryerili sporcu Ayşe Turan, Low Kick Contact Gençler 70 Kg kızlarda Türkiye 2.si oldu.

14-20 ocak 2019 tarihlerinde Antalya Muratpaşa ilçesinde yapılan Türkiye Açık Kick BoksTurnuvası; büyükler, yıldızlar, gençler ve minikler kategorilerinde düzenlendi. Bu organizasyona, 60 ilden 2 bin sporcu katıldı. Pazaryeri, bu turnuvaya 5 sporcu ile katıldı.

Pazaryeri Halk Eğitimi Merkezi tarafından 2015 yılında açılan kick boks kurslarında, antrenör Fehmi Piliç yönetiminde yetiştirilen kursiyer Ayşe Turan, Pazaryerispor’da görev yapmaktadır. Ayşe Turan’ın Türkiye ikincisi olması, Bilecik’te ve Pazaryeri’nde sevinçle karşılandı.

Kick boks antrenörü Fehmi Piliç, “İkinci olan sporcusunu kutlayarak, en büyük hedefinin Pazaryeri’nden milli sporcu çıkartarak, Avrupa ve Dünya kick boks şampiyonalarına sporcu göndermek olduğunu; Pazaryeri Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan spor kurslarının, Pazaryeri’ndeki sporun gelişmesine çok büyük katkılar sağladığını” söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam