PAZARYERİ OSB’YE 134 MİLYONLUK YATIRIM

PAZARYERİ OSB’YE 134 MİLYONLUK YATIRIM

Pazaryeri ilçesi Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) 4 firmaya 187 bin metre kare yer tahsisi gerçekleştirildi.

Pazaryeri Kaymakamlığında, 4 firma yetkilisiyle birlikte yer tahsisi sözleşmesini imzalayan Vali Bilal Şentürk, toplamda 67 bin 500 metre kare kapalı alan inşa edilerek, 134 milyon liralık yatırımla ilk etapta 620 kişilik istihdam sağlanacağını ifade ederek, Pazaryeri ilçemizde sanayi yatırımları ve istihdam için önemli bir açılım sağlandığını söyledi.

Vali Şentürk, pandemi ile mücadele edilen bu dönemde, tekeri çeviren ve yatırımı devam ettiren firmalara teşekkür etti.Firma yetkililerinden bilgi alan Vali Şentürk, ”Burada yapılan sözleşmeyle hem istihdam hem de yatırım miktarı ile ilk etapta yaklaşık 500 kişilik bir iş imkanı vadediyor. Toplamda 134 milyon lira civarında bir yatırım olacak. Ülkemizin yeni tip koronavirüsle mücadele ettiği bu dönemde, dünyanın kıvrandığı bir süreçte, tekeri çeviren ve yatırımı devam ettiren firmalarımıza ülkemiz ve milletimiz adına teşekkür ediyoruz. Burası bölge itibarıyla kavşak noktası konumunda. Üretilen ürünlerin pazara ulaştırılması noktasında, limanlara yakınlık ve ulaşılabilirlik durumunda stratejik bir pozisyonda. Sadece istihdam boyutunda değil, katma değeri yüksek teknolojilerin bölgemize gelmesini istiyoruz.” dedi. 

Pazaryeri Kaymakamı Berker Çırak ve Belediye Başkanı Zekiye Tekin ile Pazaryeri OSB Yönetim Kurulu üyeleri ve OSB Bölge Müdürü Muammer Yıldırım’ın da hazır bulunduğu imza töreninde Vali Şentürk, 4 bin m2 kapalı alanda 30 kişi ile tele dizili çivi üretimi yapacak firma, 10 bin m2 kapalı alanda 60 kişi ile fan ve seri iklimlendirme cihazları üretimi yapacak firma, 3 bin 500 m2 kapalı alanda 30 kişi ile kablo ve kablo gruplama üretimi yapacak firma ile 50 bin m2 kapalı alanda 500 kişi ile iplik üretimi yapacak firma yetkilileriyle yer tahsis sözleşmelerini imzaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam