• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Pazaryeri Sesini Kimsesiz Çocuklar İçin Dünya’ya Duyurdu

Pazaryeri Sesini Kimsesiz Çocuklar İçin Dünya’ya Duyurdu

 

Bu çerçevede, toplumda duyarlılık bilincini güçlendirmek adına, karma müzik grupları oluşturarak ve projenin temasına değinecek şekilde doğaçlama müzikler oluşturup konserler vererek toplumun dikkati kimsesiz çocuklara çekildi.
Konser öncesinde  Pazaryeri'ne gelen yabancı misafirler Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın'ı makamında  ziyaret ettiler ve misafirperverliklerinden ötürü  Yalçın'a teşekkür ettiler. 
Pazaryeri Belediyesi, Pazaryeri Kaymakamlığı ve  Avrupa Birliği Bakanlığı Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı  ile "KİMSESİZ ÇOCUKLAR İÇİN ÇAL / PLAY FOR ORHPHANS" projesi kapsamında düzenlenen konserde coşku tavan yaptı. Müziğin evrenselliği ve sanatın birleştirici atmosferinin ön plana çıktığı konsere İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, İlçe Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın,  Pazaryeri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Faruk Akın, İlçe Garnizon Komutanı J.Kd.Bçvş. İsmail Erdin, İl Genel Meclis Üyesi Nazmi Ceyhan, siyasi parti ve STK temsilcileri, daire amirleri, öğrenciler ve çok sayıda Pazaryerili katıldı.
İtalya, İspanya, Romanya, Fransa ve ev sahibi Türkiye'den genç sanatçıların şarkılarıyla renklendirdiği konsere Pazaryerililerin ilgisi büyük oldu. Sanatçılar tarafından seslendirilen şarkılara zaman zaman protokol üyeleri de eşlik ettiler.
Konser açılış konuşmasını İlçe Belediye Başkanı Yalçın yaptı. Yalçın konuşmasında, 
"Sosyal ve kültürel etkinlikler ile Pazaryerili hemşerilerimizin moral seviyesini yüksek tutmaktan mutluluk duyuyoruz.  Bugün aramızda  İtalya'dan, Romanya'dan, Fransa'dan,  İspanya'dan  gelen misafirlerimiz var. Projenin amacının, kimsesiz çocukların toplumda daha fazla yer alması ve toplumun kimsesiz çocuklara bakış açısını değiştirmektir. Hepimiz bu gün aynı dili konuşuyoruz. Hepimiz bugün kimsesiz çocuklar için toplandık ve dikkatleri kimsesiz çocuklar  üzerine çekmek için müziği ortak amaç olarak görüyoruz. Misafirlerimiz Belediyemizi ziyaret ettiklerinde 'Pazaryerini  beğendiniz mi?' diye sorduğumda  buradaki ilgiden, sevgiden çok memnun kaldıklarını, Pazaryerini ve Türkleri çok sıcakkanlı,  misafirperver bulduklarını söylediler.  Bizde kendilerine  böyle anlamlı bir  organizasyonda görev aldıkları için  teşekkür  ettik. Osmanlının köklerinin yeşerdiği  bu topraklarda   Türk'ün misafirperverliğini, kardeşliğini  bir kez daha göstererek  yabancı misafirlerimizi ağırlamaktan  onur duyduk.  Bu organizasyonun projesini hazırlayan sevgili kardeşimiz Nurdan Terzioğlu'na  kimsesiz çocuklar yararına katkı sağlamak amacı ile kilometrelerce uzaklıktan  ilçemize gelen müzisyenlerimize  ve ülkemizi temsil etmek için burada bulunan Türk Gurubundaki kardeşlerimize, Kaymakamımız Oğuz Alp Çağlar'a ve Avrupa Birliği Bakanlığı Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'na teşekkür ediyorum." dedi.
İlçe Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın konuşmasından sonra günün anısına ilçeye gelen  ülke temsilcilerine ve organizasyon yöneticilerine  Pazaryeri'ni simgeleyen resimlerin olduğu çini tabak hediye etti.  
Düzenlenen konser ile toplumun dikkatini kimsesiz çocuklara yöneltmeye çalıştıklarını ifade eden İlçe Kaymakamı Çağlar ise, "Sanat sayesinde farklılıklar ortadan kalkar ve insanlığın ortak değerleri ortaya çıkar. Her ne kadar toplum olarak "Kimsesiz çocuklar" şeklinde iç acıtıcı hitapta bulunuluyorsak da, onlara yalnız olmadıklarını hatırlatmak devlet ve millet olarak bizlerin görevidir. Pazaryeri ilçemizde bu tür organizasyonları sıklıkla yapmaya devam edeceğiz. Pazaryeri ilçesi olarak böylesine anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yapmanın büyük mutluluğunu yaşadık. Konser sayesinde, toplumun dikkatini kimsesiz çocuklar üzerine yoğunlaştırdığımıza inanıyorum." diye konuştu.
Pazaryeri Çarşı Meydanı'nda "Kimsesiz Çocuklar" yararına düzenlenen konsere Pazaryerililer büyük ilgi gösterdi. İtalya, İspanya, Romanya, Fransa ve ev sahibi Türkiye'den pek çok genç sanatçının sahne aldığı konserde dinleyicilere müzik ziyafeti sunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam